reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones yıldızının “Ak Gezenler savaşı” itirafı

Game of Thrones 8. sezon tartışmaları bitecek gibi durmuyor. Jaime Lannister’a hayat veren Nikolaj Coster-Waldau, tartışmalı 3. bölümle ilgili itirafı gözden kaçmış.

Game of Thrones 8. sezon şimdilerde final bölümüyle fazlasıyla gündemde. Dizi yaratıcıları D.B. Weiss ve David Benioff’un dizinin 8. sezon 6. bölümünü “En İyi Senaryo” dalında Emmy adaylığına çıkarmasının ardından senaryo halka açık paylaşılmış ve elbette hayranlar tarafından “yenilip yutulmuştu”. Senaryonun ortaya çıkması sezonun olduğundan daha kötü görünmesini sağlarken dizinin en çok eleştirilen bölümlerinden olan 8. sezon 3. bölümle ilgili yapılan bir açıklama yeniden gündeme geldi. Bugüne kadar hep oyuncuların diziyi nasıl koruduğunu okuduk. Ancak onların hak verdiği eleştiriler de bulunuyor. Jaime Lannister’a hayat veren Nikolaj Coster-Waldau, Con of Thrones 2019’da yaptığı açıklamada hangi eleştirileri haklı bulduğunu anlatırken konu karanlıktan hiçbir şeyin görünmediği Ak Gezenler savaşına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 3. bölümün karanlığa gömülüşü

Coster-Waldau şu sözleri dile getiriyor: “3. bölümün çok karanlık olduğu eleştirisine gelelim. Evet gerçekten çok karanlıktı. Hatta ben Dan Weiss ile bu konuda konuştum. Çünkü o da çok sinirlenmişti bu duruma. Bana inanmalısınız, gerçekten bu bölümün televizyon ve film tarihini en heyecan verici aksiyon anı olması için çok çalışıldı. Uyanıp da Twitter’da ya da diğer sosyal ağlarda insanların ‘Hiçbir şey göremiyorum’ diye konuştuklarını gördüğümüzde bu hepimize bir sürpriz oldu. Çünkü çok karanlıktı ama aslında görülebilecek bir şekilde çekilmişti. Böyle olmamalıydı. Bu haklı bir eleştiri. Buna katılıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlarsanız geçmişte hayranların yaptığı “Çok karanlık” eleştirilerine yaratıcı ekipten “Televizyon parlaklığınızı ayarlamanız gerekiyor, tabletten izlememeniz gerekiyor. Bu sinematik deneyim için çekildi.” gibi cevaplar gelmişti. Aslında hayranların tek duymak istediği böyle içten bir açıklamaydı. Bu açıklama ise bir oyuncudan değil, doğrudan yapım ekibinden gelmeliydi ne yazık ki. D.B. Weiss ve David Benioff’un haklı hiçbir eleştiriyi kabul etmeden devam etmeye çalışmaları takdir edilesi. İkili yakın zamanda gerçekleşen San Diego Comic Con’a dahi katılma zahmetine katlanmamış, hayran sorularını da bu sayede görmezden gelmeyi başarmıştı.

İlginizi çekebilir

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yaratıcı kadrosu