reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi için iddialı tanıtım [Video]

Amazon, “az laf çok iş” düsturuyla yepyeni bir video yayınladı. Yüzüklerin Efendisi dizisinin yaratıcı ekibini tanıtan video, ne kadar iddialı olduğunu ilan ediyor.

Kasım 2017’de hakları Amazon tarafından satın alındıktan sonra Yüzüklerin Efendisi dizisine dair detaylar kilitli odaların arkasında kaldı. Kilitli odalar derken mübalağa yapmıyoruz. Gerçekten de senarist ekibinin parmak izi okutarak girdiği odalarda senaryo ince ince işlenirken, ekip dev bir gizlilikle uzun süre çalışmayı yürüttü. Şimdilerde nihayet küçük çaplı bilgiler edinirken, Amazon işi yavaştan almaya özen göstermeye devam ediyor. Yayınlanan yeni tanıtım videosu ise işin kamera önüne değil, arkasına odaklanıyor. “Az laf çok iş; kim bu diziyi yaratanlar?” videosunu paylaşan Amazon, iddiasının ne kadar kuvvetli olduğunu yaratıcı ekiple ortaya seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi kimlerin elinden çıkıyor?

Tolkien’in evreninde ayakları üzerinde durmaya çalışacak olan dizi için yaratıcı ekibin ne kadar özenli seçildiği belli oluyor. İkinci Çağ’a döneceğimiz dizinin yaratıcı rolünü J.D. Payne ve Patrick McKay üstleniyor. Yazarlara baktığımızda karşımıza Gennifer Hutchison (Better Call Saul, Breaking Bad), Helen Shang (13 Reasons Why, Hannibal), Jason Cahill (The Sopranos, ER) çıkıyor. Ancak burada bitmiyor; Justin Doble (Stranger Things, Fringe), Stephany Folson (Toy Story 4), Bryan Cogman (Game of Thrones) da ekibe dahil oluyor. Senaryo danışmanlığında Glenise Mullins yer alıyor. Dizinin ilk iki bölümünü geçmişte de yazdığımız gibi J.A. Bayona (Jurassic World: Fallen Kingdom) yönetiyor. Belen Atienza (Jurassic World: Fallen Kingdom), Bruce Richmond (Game of Thrones, Westworld), Gene Kelly (Westworld, The Pasific), Lindsey Weber (10 Cloverfield Lane, Star Trek Beyond) de baş yapımcılığı üstlenirken, Ron Ames (Avengers: Age of Ultron, Star Trek Into Darkness) yardımcı yapımcı olarak kadroda yer alıyor.

Dizinin en önemli detaylarından biri olan kostümler konusunda ise sorumluluk Kate Hawley‘de (Crimson Peak, Suicide Squad). Yaratıcı ekipte dikkat çeken bir diğer isim de Oscar ödüllü Rick Heinrichs (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, Star Wars: The Last Jedi). Görsel efektlerden Oscar ödüllü Jason Smith‘in (The Avengers, The Revenant) sorumlu olacağını da ekleyelim. Tolkien evreni konusundaki engin bilgisiyle Tom Shippey de yaratıcı ekipte.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde yer alan konsept tasarımcı John Howe’un da dahil olduğu ekibe baktığımızda, isimlerin geçmiş işleri zaten kendileri yerine konuşuyor. Amazon’un bu işteki iddiasının boyutunu daha iyi anlatan bir tanıtım videosu mümkün müydü emin olamıyoruz. Dizi için hala net bir yayın tarihi yok. Ancak bu videoyu görüp de sabırsızlanmamak elde değil diye düşünüyoruz. Hazırlanan videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.