reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO gösterdi; yakın gelecekte akıllı telefonlar böyle görünecek! [Video]

Akıllı telefon sektöründe yeni bir tasarım devrimi yaklaşıyor. İşte bu tasarım devriminin öncüsü OPPO olacak gibi görünüyor.

Türkiye’de de aktif olarak yer alan önemli üreticilerden OPPO, Full-Display 2.0 ya da firmanın değişiyle “Waterfall Screen” yapısını gözler önüne seren bir konsept akıllı telefon karşımıza çıkardı. Samsung’un iptal ettiği bu yapı, tamamen çerçevesiz ve yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Bu yapıda elinizde adeta bir ekran tutmuş gibi oluyor ve böylelikle gerçekten etkileyici bir deneyim elde edilebiliyor. Simgelerin bu yüksek kavisten kayıp gitmesi ilginç bir görüntü oluştururken, bu altyapıyı benimseyen ilk akıllı telefon modelleri Huawei Mate 30 Pro,  Vivo NEX 3 ve OPPO Find X II olacak gibi görünüyor. Özellikle 2020’de kullanımının artacağı söylenen bu tasarım yapısı, korumanın oldukça zor olacağı telefonların yolda olacağını gözler önüne seriyor. Bu büyük bir soru işareti oluşturuyor. Ayrıca bu tasarımda yandaki fiziksel tuşların yerini dokunmatik butonlar alıyor. Bu tuşların da nasıl bir deneyim sunacağı merak ediliyor. 88 derece kavis ve onu destekleyen esnek ekran ile yüzde 100 ekran gövde oranına sahip telefonlar yine de heyecan yaratıyor.

OPPO
OPPO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X II, normal Find X kadar ses getirecek izlenimi oluşturuyor

Ancak model hakkında başka bilgimiz bulunmuyor. Önümüzdeki yıl çıkacak akıllı telefon modellerinin tasarım yanında kamera konusunda çok gelişeceği yönünde bilgiler var. Sağlam kaynak Ice Universe‘e göre önümüzdeki yıl tam 108 megapiksel kameralı akıllı telefon modelleri geliyor. Periskop tarzı sistemler sayesinde gelecek yıl 10x yani 10 kat optik yakınlaştırma yapabilecek akıllı telefonların da yolda olduğu söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en ilginç kameralı modellerinden Samsung Galaxy A80