reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX 3

Telefon tasarımındaki devrimin önemli oyuncusu Vivo NEX 3 için paylaşılan yeni görsel

Akıllı telefon sektöründe yaklaşan tasarım devrimin en önemli üyelerinden Vivo NEX 3, paylaşılan yeni bir görselle karşımızda.

Akıllı telefon dünyasında çok yakında başlayacak yeni tasarım devriminin merkezinde “Waterfall Screen” yer alıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde Samsung’un iptal ettiği bu yapı, tamamen çerçevesiz ve yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Bu yapıda elde sadece bir ekran tutuluyormuş gibi oluyor ve böylelikle gerçekten etkileyici bir deneyim elde edilebiliyor. Bu yapıyı benimseyen cihazlardan Vivo NEX 3, aşağıda görebileceğiniz yeni görseliyle karşımızda bulunuyor. Bu görselde modelin tahmin edilenden biraz daha az kavise sahip kenarları ve bir çentik ya da ekran deliği taşımadığı görülüyor. Bu açıdan motorlu bir kamera taşıdığı düşünülen telefon, genel olarak biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Üst ve alt çerçeveleri biraz kalın olan telefon, bu görsel sonrasında Waterfall Screen yapısının en iyi temsilcisi olmayacak gibi görünüyor. Burada en cesur adımı OPPO atabilir deniyor. Normalde yüzde 100 ekran gövde oranına ulaşacağız diyen Vivo, sanıyoruz kullanım zorlukları nedeniyle biraz daha standarda yakın bir çözüm tercih etmiş gibi görünüyor. Şu an yukarıdaki çizimlerde görülen kadar “yok artık” dedirten bir tasarım bulunmuyor.

Vivo NEX 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX 3 çok merak ediliyor. Peki bu tasarımı taşıyan başka cihazlar da olacak?

Kaynaklara göre evet. Örneğin Huawei Mate 30 Pro “Waterfall” ekran tasarımıyla yolda bulunuyor. Ayrıca aşağıdaki videoda görülen modelin de OPPO Find X 2 olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu yapı görsellik harika olmasına rağmen çok kullanışlı olacak gibi durmuyor. Şu an normal kavise sahip modelleri ile sevmeyenler milyonlar bulunuyor. Arayüzün aşırı oranda kenarlara sarkması, örneğin bir internet sitesinde yazıları okumayı oldukça zorlaştıracak izlenimi oluşturuyor. Ayrıca bu modellerin nasıl korunacağı da halen büyük bir merak konusu.

İlgili Video