reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX 3
Vivo NEX 3

Vivo NEX 3’ün etkileyici tasarımını gözler önüne seren çizimler

Akıllı telefon sektöründe yeni bir tasarım devrimi yaklaşıyor. İşte bu tasarım devriminin temsilcilerinden birisi Vivo NEX 3 olacak.

Türkiye’de de aktif olarak yer alan önemli üreticilerden OPPO, hatırlarsınız geçtiğimiz ay “Waterfall Screen” yapısını gözler önüne seren bir konsept akıllı telefon karşımıza çıkarmıştı. Samsung’un iptal ettiği bu yapı, tamamen çerçevesiz ve yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Bu yapıda elinizde adeta bir ekran tutmuş gibi oluyor ve böylelikle gerçekten etkileyici bir deneyim elde edilebiliyor. İşte bu “Waterfall” tasarım yapısını Vivo da kullanacağını gösterdi. Vivo NEX 3 için ortaya çıkan çizimler, yaklaşan modelin genel hatlarını karşımıza getiriyor. Yan tarafları gerçekten aşırı kavisli olan ve arkasında geniş bir çıkıntısı bulunan kamera modülü yer alan telefon, burada üçlü bir kurulum taşıyor. Huawei Mate 30 Pro ve OPPO Find X II’de de göreceğimiz bu tasarım yapısı, korumanın oldukça zor olacağı telefonların yolda olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu tasarımda yandaki fiziksel tuşların yerini dokunmatik butonlar alırken, daha önce de söylediğimiz gibi 88 dereceye ulaşacak kenar kavisi ve onu destekleyen esnek ekran ile yüzde 100 ekran gövde oranına sahip telefonlar oldukça heyecan yaratıyor.

Vivo NEX 3
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX 3 için teknik detaylar belli mi?

Maalesef cihaz için henüz hiçbir detay ortaya çıkmış değil. 2020 başında ya da 2019 sonunda lanse edileceği tahmin edilen akıllı telefon, oldukça merak uyandırıyor.

İlgili Video