reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange

Avengers Infinity War’da fark edilmeyen Doctor Strange detayı

Avengers Infinity War filminin yönetmenliğini üstlenen Joe ve Anthony Russo kardeşler Doctor Strange hakkında fark edilmeyen önemli bir detayı açıkladı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Thanos‘a karşı verilen mücadelenin şekillenmesinde önemli payı olan karakterlerden biri Doctor Strange’di. Stephen Strange, Titan’da mücadeleye girişmeden önce bir köşeye çekilmiş ve kazanma ihtimallerini hesaplamıştı. Bu hesaplamanın sonucunda 14,000,605 alternatiften sadece bir tanesinde kazanabildiklerini açıklamıştı. Bu gerçekliğin nasıl ilerlediğini daha sonra Avengers Endgame’de seyretme şansımız olmuştu. Peki Doctor Strange, 14,000,605 alternatiften sadece bir tanesinde kazandıklarını nasıl öğrendi? Joe ve Anthony Russo‘nun açıklamasına göre sadece bu gerçekliklerde yaşanacakları görmedi. Aksine kaybettikleri her bir gerçekliği yaşamak zorunda kaldı. Wired‘ın sorularını yanıtlayan ikili Doctor Strange’in yaşadığı süreci şöyle tanımlıyor:

Doctor Strange ve 14,000,605 ihtimal

“Avengers Infinity War’da Doctor Strange’in kaybettiklerini gördüğü her gerçekliği fiziksel olarak deneyimlemesi gerekti. Her gerçeklikte ölümünden hemen önce farklı bir alternatife geçmesi gerekti. Tüm gerçekliklerde kaybettikleri ana kadar şahit olup yeniden farklı bir ihtimali denemesi gerekiyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joe ve Anthony Russo’nun bu açıklamasıyla anlıyoruz ki Doctor Strange sadece yaşanacakları görmedi, aksine her kaybı yaşaması gerekli. Bu da her kaybın acısını hissettiği, gerçekten yıpratıcı bir süreçten geçtiği anlamına geliyor. Fakat yaşadığı bu zorlu süreç sayesinde Avengers Endgame’deki zaferin nasıl kazanılacağını öğrenmesine yardımcı oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı