reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange

Avengers Endgame filminin düzelttiği Doctor Strange hatası

Doctor Strange filmi Marvel Sinematik Evreni’nin en kafa karıştıran işlerinden biriydi. Avengers Endgame’in gelişiyle birlikte hayranların merak ettiği sorular yanıt bulmuş oldu.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Doctor Strange filmine dair en fazla merak edilen detay, olayların hangi senede geçtiğiydi. Diğer Marvel Sinematik Evreni işlerinin aksine bu film daha kendi içine kapanık bir yapıya sahipti. Diğer kahramanlarla veya filmlerle bağlantı ise yok denecek kadar azdı. Yönetmen Scott Derrickson filmin hangi zamanda geçtiğini söylememekle birlikte gördüğümüz tüm olayların bir seneye yayıldığını ifade etmişti. Elbette onun bu açıklaması kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmadı. Fakat Russo kardeşlerin yönettiği Avengers Endgame zaman sorununa net bir yanıt vermiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doctor Strange sorunu çözüldü

Avengers Endgame’de Hulk’ın 2012’de Ancient One’ı ziyarete gittiği sahne Marvel Sinematik Evreni zaman akışını rayına oturtuyor. Bruce Banner, Stephen Strange ile konuşmak istediğini söylediğinde onun Doctor Strange’e dönüşmesine beş sene olduğunu öğreniyoruz. Bu da Stephen Strange’in kazasının 2016 yılında yaşandığını, onun dönüşümü ve mücadelesinin 2017 senesine kadar uzandığını ortaya koyuyor. Özetle uzun zamandır Marvel hayranlarının kafasını kurcalayan sorun Avengers Endgame ufak bir sahneyle çözmüş oluyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi