reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Marvel

Marvel’ın Avengers Endgame isim taktiği

Her başarının arkasında aslında iyi planlanmış bir strateji yatıyor. Marvel da Avengers Endgame konusunda kullandığı gizlilik taktiğiyle hayranların merakını körüklemeyi başardı. Peki filmin ismine aslında ne zaman karar verildi?

Avengers 4 son yılların en büyük gizemlerinden biri oldu. Filme dair hiçbir şey bilmediğimiz gibi daha ismini bile yeni öğrendik. Bu süreçte Marvel hayranları Avengers 4’ün adıyla ilgili sayısız teori ve tahmin geliştirdi. Sonunda Avengers Endgame ismi paylaşılan ilk fragmanla birlikte netlik kazandı. Fakat Marvel stüdyoları kullanacakları ismi uzun zaman önce belirlemişti. Üstelik buna rağmen hayranları yanlış yönlendirmekten geri durmadılar. Russo kardeşler seçtikleri ismin daha önce Avengers Infinity War’da kullanılmadığını söyleyip Endgame söylentilerini sonlandırmıştı. Fakat asıl gerçeği açıklayan Kevin Feige oldu.

“Endgame ismi daha filmi geliştirmeye başlamadan önce belliydi. En azından projeyi geliştirdiğimiz sırada kesinlik kazandığını söyleyebilirim. Avengers Infinity War’da Doctor Strange endgame kelimesini kullanıyor çünkü o zaman bunun dördüncü filmin ismi olacağını biliyorduk”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısacası Marvel stüdyoları uzun süre devam eden gizlilik taktiği ve yanlış yönlendirmelerle Avengers 4 için heyecanı iyice körüklemeyi başardı. Bu stratejinin gişeye de yansıyacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Avengers End game ilk fragman