reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın Avengers Endgame pazarlama taktiği

Avengers Endgame bu senenin en gizemli ve en merak edilen filmi. Marvel hayranların heyecanını taze tutmak ve önemli detayları gizlemek için farklı bir taktik izlemeye hazırlanıyor.

Son yıllarda Hollywood filmlerinin fragmanlarıyla ilgili ortak bir şikayet söz konusu. O kadar çok tanıtım çıkıyor, bu fragmanlarda o kadar çok görüntüye yer veriliyor ki, hikayeye dair merak edilecek detay kalmıyor. Marvel ise Avengers Endgame ile bunun tam tersini yapmayı planlıyor. Avengers Infinity War izleyicilerde büyük merak uyandırmayı başardı. Karamanların nasıl kurtulacağı, ölenlerin nasıl hayata döneceği ve Thanos‘un alt edilme şekli sayısız teorinin merkezine oturuyor. Marvel ise Endgame öncesi olabildiğince az yeni görüntü paylaşmayı planlıyor. Hatta Avengers Endgame fragmanlarının filmin ilk 20 dakikasından görüntülere yer vereceği konuşuluyor. Bu söylentiler stüdyonun başındaki Kevin Feige’ye soruldu. O da “Aşağı yukarı öyle” yanıtını verdi. Kısacası fragmanda bu kurala uymayan anlar görsek de, paylaşılan görüntülerin büyük bir kısmı filmin başlangıcından seçilecek. Böylece Marvel farklı bir pazarlama taktiği uygulayacak. Hem de Hollywood izleyicilerinin fragman şikayetine kulak vermiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo’nun üstlendiği Avengers Endgame 26 Nisan’da izleyici karşısına çıkacak. Bakalım bu taktik ne kadar işe yarayacak?

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı