reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Thanos

Thanos’un Avengers Endgame’deki asıl amacını öngören şaşırtıcı teori

Avengers Endgame önümüzdeki senenin en fazla merak edilen işlerinden biri. Marvel hayranları ise hayallerini gerçekleştirebilmek için yeni teoriler ortaya atmayı sürdürüyor. Son teorinin hedefinde ise Thanos var.

Bildiğiniz gibi Thanos ile gerçek anlamda tanışmamız Avengers Infinity War ile oldu. Onu daha önce pek çok Marvel filminde ufak sahnelerle görmüştük. Fakat asıl amacını anlamamız zaman aldı. Infinity War’da Sonsuzluk Taşları‘nın toplama amacının evrenin yarısını yok etme isteği olduğunu anladık. Josh Brolin‘in hayat verdiği Thanos en başından beri amacının aynı olduğunu, evrene denge getirmek istediğini anlattı. Öyle ki söyledikleri bazı izleyicilere mantıklı bile geldi. Yani Thanos amaçsız bir kötü değil gibi hissettik. Fakat Marvel hayranlarının yeni teorisi Thanos’un asıl amacını gizlediğini öngörüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel çizgi romanlarında Thanos yine evrenin yarısını yok etmek istiyordu. Fakat bu isteğin arkasında evrene denge getirmek gibi bir istek yoktu. Aksine Leydi Ölüm‘ü etkilemenin peşindeydi. Reddit kullanıcısı NatsumeT tarafından yazılan teoriye göre Thanos çizgi romanlardaki gibi Leydi Ölüm’e aşık ve onu etkilemeyi amaçlıyor. Fakat asıl amacını evrene denge getirme bahanesiyle gizliyor. Böylece kendine yoldaş bulması da kolaylaşıyor. Bu Avengers Endgame teorisinin doğru olup olmadığını öğrenmek için 26 Nisan’a kadar beklememiz gerekecek. Bakalım Leydi Ölüm sonunda ortaya çıkacak mı?

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman