reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War’un teorileri doğrulayan resmi konsept tasarımı

Avengers: Infinity War‘un yeni paylaşılan konsept görselleri, filmin sonundaki Thanos sahnesine ait teorileri doğruluyor.

Advertisement

Avengers: Infinity War’un sonu şüphesiz pek çok izleyici için hayli üzücü bitti. Ancak yitip giden onca kahramanın arasında bazı sahneler de gölgede kaldı. Bu sahnelerden biri ise Thanos’un yeşillikler içinde bir yerdeki kapanış sahnesiydi. Marvel Studios’un konsept tasarımcısı Pete Thompson’ın paylaştığı görseller ise filmin sonunda Thanos’un döndüğü yerin Titan olduğunu gösteriyor. Titan biliyorsunuz Thanos’un yetiştiği yerdi. Ancak Titan, kendi sonunu getirmiş ve orada yaşayanlar gezegeni tamamen tüketmişti. Yani filmin sonundaki gibi yeşillikler içinde olması mümkün değildi. Bu da bizi hayran teorisine götürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers: Infinity War

Zamanda yolculuk

Thompson’ın paylaştığı görsellerde Thanos’un gittiği bu yerin Titan olduğu doğrulanıyor. O zaman Thanos’un Zaman Taşı’nı kullanarak geçmişe gitmiş olması gerekiyor. Yani filmin sonunda ana kötümüz, görevini başarıyla yerine getirip, kendi gezegeninin “güzel” günlerine geri dönüyor. Buradaki asıl soru ise Thanos’un hangi zamana gittiği. Bu ne yazık ki büyük bir gizem şimdilik.

Thanos’un evreni kurtardığını düşündükten sonra Titan’ın güzel günlerine gitmesi ise aslında çok şaşırtıcı değil. Çünkü kahramanımız Titan’ı kurtaramadığı için böyle bir yola baş koyduğunu açıklamıştı. Asıl soru bu zaman yolculuğunun Avengers 4’ü etkileyip etkilemeyeceği. Avengers 4, 26 Nisan 2019‘da vizyondaki yerini alacak. Yayınlanan tüm konsept tasarımlara buradan ulaşabilirsiniz.