reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron

Audi’nin ilk elektriklisi E-Tron SUV’un etkileyici iç mekan görselleri ortaya çıktı

Audi, bu yılın sonunda satışa sunulacağını açıkladığı Audi E-Tron SUV‘un etkileyici iç mekan tasarımını gözler önüne serdi. Aracın iç mekan tasarımıyla ilgili görsellerini paylaşan şirket, sıra dışı bir çalışmaya daha imza atıyor.

Advertisement

Yayınlanan iç mekan görsellerine bakıldığında Audi’nin yine hayranlık uyandıran kabine imza attığı görülüyor. Audi’nin ilk elektrikli otomobili olacak E-Tron SUV’da standart yan aynaların yerini OLED ekran ve küçük kameralar alıyor. 7 inçlik OLED ekranın tercih edildiği araç otoyoldayken veya park halinde farklı açılar sunabiliyor. Yeni SUV, geleneksel aynalar olmadan iyi görünüyor olsa da bu tasarım sadece estetik açısından güzel değil. Audi, sanal aynalar sayesinde EV’nin daha aerodinamik görünüme sahip olduğunu iddia ediyor. Kapı içlerindeki OLED ekranlarla fark yaratan araçta renkli ve ayarlanabilir dijital gösterge paneli de bulunuyor. 5 kişilik oturma kapasitesi sunan araçta çift ekranlı bilgi eğlence sistemi de mevcut. Ambiyans aydınlatmasıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başaran araç 400 kilometre menzil sunuyor. Aracın tabanına yerleştirilmiş yüksek güç yoğunluğu olan 95 kWh‘lık batarya paketini sadece 30-35 dakikada tamamen dolu hale getireceği belirtiliyor. 2020 yılı itibarıyla gerçekleştirilmesi düşünülen bu plan içerisinde, Avrupa otoyollarında 120 kilometrelik aralıklarla şarj istasyonlarının kurulacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın yurt dışındaki satış fiyatı ne olacak?

Maksimumda 440 ile 500 beygir aralığında güç değerine sahip olmasını beklediğimiz Audi E-Tron SUV’un Almanya’da 80 bin eurodan satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Jaguar I-Pace’in tanıtım videosu