reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron SUV

Yıl sonu satışa çıkıyor; Audi E-Tron SUV’un menzil değeri resmiyet kazandı

Her ne kadar beklentilerin altında bir menzil değerine sahip olsa da, Audi E-Tron SUV sahip olduğu hızlı şarj teknolojisinin limitleriyle bu eksikliği hiç hissettirmeyecek.

Elektrikli otomobil atağını bu yıl itibarıyla başlatmaya hazırlanan Aud, E-Tron olarak isimlendirdiği modellerinin başlangıcını SUV sınıfında gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde yaklaşık 100.000 dolar gibi bir başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı açıklanan modelle ilgili sona doğru yaklaşırken geriye kalan eksik parçalar kendisini göstermeye devam ediyor. Konsept versiyonuyla 500 kilometrelik menzil değeri vadeden E-Tron SUV’un seri üretim versiyonunda bu değeri korunacağı ön görülürken, resmi kaynaklardan gelen açıklama bu bağlamda beklenti içerisinde olanları biraz hayal kırıklığına uğratacak gibi gözüküyor. Çünkü karşımızda beklentilerin 100 kilometre gerisinde konumlanan bir menzil değeri söz konusu.

Menzildeki kayıp şarj ile kapatılabilir

Audi’den gelen resmi açıklamayla birlikte maksimumda 400 kilometre gibi bir menzil değeriyle yola çıkacağını öğrendiğimiz modelde hızlı şarj teknolojisinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanıldığını söyleyebiliriz. Aracın tabanına yerleştirilmiş yüksek güç yoğunluğu olan 95 kWh‘lık bu batarya paketini sadece 30-35 dakikada tamamen dolu hale getirmek mümkün olacak. Audi’nin burada çizdiği önemli planlama rotalarından birisi de şarj istasyonları ayağında. 2020 yılı itibarıyla gerçekleştirilmesi planlanan bu plan içerisinde, Avrupa otoyollarında 120 kilometrelik aralıklarla şarj istasyonlarının kurulması söz konusu. Maksimumda 440 ile 500 beygir aralığında güç değerine sahip olmasını beklediğimiz Audi E-Tron SUV ile ilgili geriye kalan eksik parçaları da kısa süre içerisinde öğrenmeyi bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Jaguar’ın ilk elektrikli SUV’u I-Pace yola çıkmak için hazır