reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron

Audi e-tron çarpışma testi sonuçlarıyla zirveye yerleşti [İzle]

Amerika’da gerçekleştirilen çarpışma testlerinde zirve değeri elde eden Audi e-tron, elektrikli otomobil kategorisinde rakiplerine göz dağı verecek.

Kısa süre önce aileye katılan daha ucuz versiyonuyla çeşitlenme konusuna eli güçlenen Audi e-tron için güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Satışa sunulan her yeni modelde olduğu gibi beraberinde bir dizi güvenlik beklentisi getiren modelin bu bekletiyi karşılama konusunda ortada hiçbir sorun olmayacağı yapılan açıklamayla artık netleşmiş durumda. Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde elde edilebilecek en yüksek dereceyi yakalayan e-tron, kendinden sonra gelecekler için de bir referans niteliği taşıyacak. “Top Safety Pick+” rozetini yakalayan modelin elektrikli otomobil sınıfında en üst noktada yer aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Audi e-tron cephesinden öne çıkanlar

+” derecesinin yakalanması konusunda temel bölümlerden elde edilecek üst seviyenin ilerisine taşınılması gerektiği biliniyor. e-tron SUV standart ekipman desteklerinin yanı sıra ön bölüm, yan yolcu koruması ve tavan koruması gibi bölümleriyle de en üst seviyeyi yakalayarak bu noktada bir başarı elde etmiş durumda. Standart olarak sunulan batarya paketi ile 330 kilometre dolaylarında menzil kat edebilen e-tron SUV, 400 beygirin üzerinde gücüyle de kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Modelle ilgili açıklanan ilk rakamlar ise başarılı atış seviyelerinin devamlılığa işaret ediyor. Özellikle bu çarpışma testini de artık genel sürece dahil etmek şart.