reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-tron 50

En ucuz versiyon tanıtıldı; işte elektrikli Audi E-tron 50

Nitelikli özelliklerinden çok fazla bir şey kaybetmeden uygun fiyat sunacak olan Audi E-tron 50, çeşitlilik anlamında ailenin elini güçlendirecek.

Volkswagen grubunun elektrikli atağındaki öncü birimlerden birisi olan Audi E-Tron, kendisini bir süredir sokaklarda gördüğümüz modellerden. Premium sınıfta Jaguar I-Pace ve Mercedes EQC gibi isimlerde rekabet içerisinde olan model, çeşitlilik konusunda elini güçlendirerek yola devam ediyor. Giriş seviyesi olar nitelendirilen en ucuz paketli versiyon olarak tanıtılan Audi E-tron 50 Quattro, önümüzdeki yıldan itibaren kademeli olarak satışa sunulacak. Standart versiyonlara oranla daha ufak bir batarya paketiyle gelecek olan araç, buna paralel olarak daha da hafif olacak. Marka tarafından açıklanan detaylara göre aradaki bu noktadaki fark 120 kilogram olarak pozitif yönde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikleriyle Audi E-Tron 50

Giriş seviyesi olmasına rağmen menzil konusunda kullanıcılarını hayal kırıklığına yaratmayacağını düşündüğümüz E-tron 50’de 71 kWh kapasiteli batarya paketi geliyor. Aracın bu paketle birlikte tek seferde 300 kilometre yol kat edebildiğini görüyoruz. Kıyaslama yapmak adına 95 kWh batarya paketi bulunan bir üst versiyonun yaklaşık 90 kilometre daha fazla yol kat edebildiğini söyleyebiliriz. Giriş seviyesindeki versiyonda farklı olan noktalar sadece bununla da sınırlı değil. Üst pakette 150kW hızlı şarj desteği sunan Audi burda 120kW ile karşımıza çıkıyor. Lakin buna rağmen aracın yaklaşık 30-35 dakikada yüzde 80 batarya kapasitesine gelebilme yeteneğinde herhangi bir kayıp göze çarpmıyor. Performans verilerine baktığımızda ise gücün 400 beygir seviyelerinden 310 beygire, torkun ise 665 Nm’den 540 Nm‘ye gerilediğini görüyoruz. E-tron 50’li 0’dan 100’e hızlanmasını 7 saniyede tamamlarken maksimumda 190 km/s hıza erişebilecek. Versiyonun 12.000 dolar daha ucuza satılması bekleniyor.

İlgili video

Audi E-tron tanıtım filmi