reklamı kapat

POPÜLER

LEGO

İsteyenlerin katılabildiği beyaz LEGO ile inşa edilen şehirler [Galeri]

LEGO her zaman yaratıcı fikirleri besleyen parçalardan oluşan bir ürün oldu. Şimdi ise beyaz LEGO’lar ile isteyen herkesin katılabileceği bir etkinlik düzenleniyor.

Beyaz LEGO’ların büyüsü hiçbir zaman bozulmayacak. İnsanların yaratıcılıklarını göstermeleri için bir fırsat veren Londra’daki Tate Modern galerisi, “Kübik Yapısal Evrim Projesi” ni bünyesinde barındırıyor. Bu proje kapsamında tek bir kişinin değil katılmak isteyen herkesin bu LEGO kentlerin inşasında elinin emeği bulunuyor. Yetişkininden çocuğuna her yaş grubuna seslenen bu projeyle, yaratıcılık sınırıları iyice silikleşiyor. Londra’daki sanat galerisi 18 Ağustos 2019’a kadar sürecek bu etkinlik için herkesi bekliyor. Her yaştan, dünyanın her yerinden insanları eserine katkıda bulunmaya davet ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LEGO her yaştan kişinin oyuncağı olabilir

Londra’daki bu sanat eseri kurulumu, ziyaret etmek isteyen herkesin katkıda bulunmasına izin veriyor. Böylelikle yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz bir alan da açılmış oluyor. İzlandalı sanatçı Olafur Eliasson‘un fikri olan bu proje ilk olarak 2004 yılında ortaya atılıp başlatılmış.

İnsanları kısa süre içinde yeni bir şeyler inşa etmeye teşvik eden bu projenin kendisine özgü olan yanı ise bu inşa etme sürecine isteyen herkesin katılabilmesi olarak söyleyebiliriz. Yine de ilk fikir babası Olafur Eliasson olsa da, final çalışmasına katkılara bakıldığında yüzlerce galeri ziyaretçisinden geldiği görülüyor.

Proje bundan iki hafta önce 26 Temmuz’da mütevazı bir başlangıç yaparak inşaya başlandı. Tate Modern galerisindeki “Kübik Yapısal Evrim Projesi”  çok sayıda birbirine benzeyen yapıyı gördü. Ziyaret eden insanlar beyaz oyun alanını yüksek kulelerden minyatür anıtlara kadar düzinelerce yapıyla alanı doldurdu. Yakın zamanda Londra’ya gidecekseniz, mutlaka ziyaret etmelisiniz!

İlginizi çekebilir

LEGO’nun büyükler için düşündüğü ilginç oyuncak LEGO Forma