reklamı kapat

POPÜLER

LEGO NASA

NASA’dan yeni çağrı, “LEGO fikirlerinizi Mars için üretin”

 - Güncelleme: 28 Temmuz 2019 22:06

LEGO’yla NASA işbirliğine giderek, Mars için uzay araçları tasarım fikirlerini görmek için yarışma düzenliyor. Böylelikle LEGO yine adından söz ettiriyor.

LEGO Ideas resmi Twitter hesabında yayınlanan duyuruya göre NASA, kırmızı gezegene ulaşabileceği düşünülen uzay araçları tasarımları için LEGO Ideas aracılığıyla başvuruları kabul ediyor. Bu şekilde ikili uzaya ilgi duyan çocuk ya da yetişkin LEGO tutkunlarını hayal güçlerini kullanmayı teşvik ediyor. Ayrıca Mars uzay araçları tasarım fikirlerini yalnızca LEGO’ları kullanarak inşa etmek zorunda değilsiniz. LEGO’nun Digital Designer adlı bilgisayar programı sayesinde istersiniz tasarım fikirlerinizi program üzerinden de tasarlayarak oluşturabilirsiniz. Bu şekilde LEGO’nun ödül paketini kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LEGO uzay fikirleri oluşturmak için NASA ile işbirliğine gidiyor

Yarışmaya 13 yaş ve üste herkes katılabiliyor. Aranan tek şart ise üretilen fikrin yaratıcı olması. Ayrıca katılmak isteyenlerin bunun yanında LEGO’nun uygun içerikle ilgili yönergelerini takip etmesi gerekiyor. Düşündüğünüz uzay aracı, Mars’a gidebilir mi? İlhamınız Star Wars filmlerindeki gibi uzay araçları mı yoksa, 2001 a Space Odyssey filmindeki gibi bir şeyler mi? Ya da tamamen fütüristik bir şeyler. Bu yıllardır birçok insanın hayalini kurduğu bir şey aslında. NASA için araç tasarlama fikri.

Yarışmayı LEGO düzenliyor ve NASA destekliyor. Ancak yine de bunun bir yarışma olduğunu söylemeden geçmeyelim. Çünkü kazanan proje gerçek bir roket veya uzay gemisi haline getirilmeyecek olsa da, şu anda geliştirilmekte olan eğlenceli fikirler için ve rekabetin tatlı heyecanı bu yarışmaya katılmaya değer. 1 Temmuz’da başlayan yarışmanın ilk ayağı, 1 Ağustos tarihinde tamamlanıyor. Sonrasında başlayacak olan değerlendirme aşaması ise 1 Ağustos ve 15 Ağustos aralığında olacak. Nihai sonuç 22 Ağustos tarihinde LEGO’nun resmi hesabından duyurulacak.

İlginizi çekebilir

LEGO’nun çocukların körler alfabesini öğrenmesine yardımcı olan seti