reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Space Shuttle Discovery

Göz alıcı uzay keşif aracı: LEGO Space Shuttle Discovery

Büyük küçük demeden herkesin hayallerini süsleyen oyuncaklara imza atan LEGO bu kez uzaya meraklı kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor.

LEGO, ilk uzay mekiğinin uçuşunun 40. yıldönümünü ve Hubble Uzay Teleskobu fırlatılmasının 31. yılını kutluyor. Şirket, Uzay Mekiği Keşif kitini oluşturmak için NASA ile birlikte çalıştı. Yetişkinlere yönelik geliştirilen set 2,354 parçadan oluşuyor. Gerçek aracın 1:70 ölçekli bir modeli olarak karşımıza çıkan sette işlevsel bir iniş takımı, yük bölmesi kapıları, yükseltiler ve dümen gibi ayrıntılar da yer alıyor. Teleskobu mekiğin yük bölmesi içinde tutmak veya uzatılmış güneş paneli ile ayrı olarak görüntülemek mümkün. NASA setle ilgili bir açıklamada bulundu. Discovery ve Hubble’ın insanlığın en büyük çabasını temsil ettiğini söyleyen NASA, Discovery ve Hubble’ın ilham vermeye devam ettiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LEGO Space Shuttle Discovery modelinin fiyatı ne kadar?

Eski NASA astronu Kathryn D. Sullivan ise uzay mekiğini LEGO biçiminde görmekten ötürü çok heyecanlı olduğunu söyledi. Sullivan iş birliği neticesinde geliştirilen set 1 Nisan’da yurt dışında satışa sunulacak. LEGO ve NASA ortaklığında kullanıcıların beğenisine sunulan setin yurt dışı fiyatı ise 200 dolar. Setin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmasa da diğer LEGO setlerinde olduğu gibi bu setin de Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın