reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse

Clubhouse için Android sürümü tam olarak ne zaman geliyor?

Son dönemde patlama yapan uygulamalardan Clubhouse, halen Android tarafına gelmedi. Peki tam olarak ne zaman gelecek?

Clubhouse‘ı artık sanıyoruz bilmeyen kalmadı. Ancak yine de halen bilmeyenler için yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alan ücretsiz uygulama Clubhouse, sadece davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren uygulama, temel olarak kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor.

İşte bu uygulama Android için de geliştiriliyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan şirketin kurucu ortaklarından Paul Davison, Android sürümünün önümüzdeki bir kaç ay içerisinde geleceğini aktardı. Burada kesin bir tarih yok ancak uygulama en az 2 ya da 3 ay uzakta görünüyor.

Böyle bir sesli iletişim uygulamasını Android tarafına güvenli şekilde çıkarmak ciddi zaman alıyor gibi görünüyor. Bu da bekleyenler için kötü görünüyor. Bu durum Clubhouse için de oldukça kötü durumda. Çünkü Android sürümü geciktiği için kişiler ve diğer sosyal medya develeri alternatifler yayımlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Çünkü firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma yukarıda da dediğimiz gibi şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi