reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse uygulaması

Popüler uygulama Clubhouse için bir Facebook kopyası mı geliyor?

Clubhouse, yakında Facebook tarafından büyük bir rakibe kavuşacak gibi görünüyor. En azından gelen bilgiler bundan bahsediyor.

Clubhouse halen bilmeyenler için şimdilik yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alıyor ve sadece davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren uygulama, kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor. Yakında Android için de çıkışını yapacak uygulama, en son Çin tarafından yasaklanması ile gündeme gelmişti. Şimdi ise Facebook tarafından bir kopyası yapılıyor haberi ses getirdi. Henüz ortada somut veriler yok ancak kaynaklar Facebook’un hemen hemen kesin olarak Clubhouse‘a bir rakip geliştirdiği iddia ediyor. Bu da aslında büyük bir sürpriz olmuyor. Facebook’un popüler uygulama ve özellikleri taklit etmesi artık sektörde standart bir adım olarak görülüyor. Clubhouse, şu sıralar Türkiye’de de çok popüler ancak bunun geçici olması bekleniyor. Bu açıdan Facebook’un çıkaracağı uygulamanın pazarda çok da şansı olmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Daha önce de aktardığımız üzere firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi