reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse uygulaması

Popüler uygulama Clubhouse için ilk yasak geldi

Kısa süre önce patlama yapan uygulamalardan Clubhouse, çok da sürpriz olmayan bir haberle gündemde yer alıyor. Uygulamaya ilk yasak gelmiş durumda.

Clubhouse‘ı hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda sizlere tanıtmıştık. Tekrardan hatırlamak adına yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alan ücretsiz uygulama Clubhouse, halen sadece davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren uygulama, temel olarak kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor. Yakında Android için de çıkışını yapacak uygulama, açıklandığı kadarıyla Çin tarafından yasaklandı. Uygulamanın Çin yönetiminin istemediği konularda artan sohbetler üzerinden engellendiği ve şu an ancak VPN ile kullanılabildiği aktarılıyor. Biliyorsunuz Çin’de başka birçok servis ve uygulama da yasaklı konumda yer alıyor. Bu açıdan Clubhouse‘ın ileride Çin için yeniden açılması çok olası durmuyor. Bu uygulamaya bazı diğer bölgelerde de yasak gelme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Çünkü firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi