reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now

Nvidia GeForce Now Türkiye için tarih açıklandı; fiyat sızdırıldı

Turkcell oyun platformu GAMEPLUS iş birliği ile Nvidia GeForce Now Türkiye’ye geliyor. İşte bu konudaki son bilgiler;

Nvidia GeForce Now, biliyorsunuz Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Bu sayede kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek. İşte bu servis için yeni bilgiler gelmiş durumda. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla servis önümüzdeki mart ayında resmi olarak kullanıma çıkıyor. Servis için sızan bir bilgiye göreyse fiyat haftalık 10 TL (Aylık 40 TL oluyor) seviyesinde olacak. Burada kişilere birisi ücretsiz olmak üzere üç farklı paket sunulacak. Ücretsiz pakette oynama sınırı olacak ve yüksek ihtimalle iyi bir deneyim verilmeyecek. İkinci paket haftalık, üçüncü paket ise ciddi avantajı ile yıllık olacak gibi görünüyor. Ancak bu konuda kesin bilgiler henüz elimizde yer almıyor. Servisi ilk deneyenlerden olmak istiyorsanız ön kayıt burada yapılabiliyor.

Servis hakkında kısa süre önce de sizlerle önemli bilgiler paylaşmıştık. Bu bilgilerde önemli sorular cevap bulmuştu. Örneğin GeForce NOW üyeliği GAMEPLUS’ta da geçerli olmayacak. Firma konu hakkında şunu söylüyor: “Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki hizmetten tam olarak yararlanmak için ne kadarlık bir internet hızı gerekecek? Bu konuda verilen bilgi ise 60 fps’de 720p için 15 Mbps ve 60 fps’de 1080p için 25 Mbps seviyesinde oluyor. Şimdilik test için açılan sunucu üzerinden yapılan testler gecikmenin 10 ms ila 20 ms arasında olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar şimdilik güzel ancak yoğun kullanımda durum nasıl olacak kimse bilmiyor. Süreçte Turkcell Superonline kullanıcılarına bir öncelik tanınması bekleniyor.

Servisin kullanılabileceği cihazlar için yapılan açıklama ise şöyle: “Windows işletim sistemine sahip cihazlardan, MacOS işletim sistemine sahip cihazlardan, Android işletim sistemine sahip cihazlardan, Chromium tabanlı web browserlar (Chromebook cihazları için tavsiye edilir.) ve iOS işletim sistemli cihazlar için Safari web browser üzerinden erişilebilir olacak.”

Nvidia GeForce Now için Türkiye sunucu atağı gerçekten çok önemli

Konu hakkında Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, süreçte şunları söyledi: “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik. Dünya çapında yapılan araştırmalar da bulut tabanlı oyun platformlarına ilgilinin giderek artığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biz de sektörün bir numarası NVDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın