reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now

Nvidia GeForce Now, Turkcell ortaklığında Türkiye sunucularına kavuştu

Turkcell oyun platformu GAMEPLUS iş birliği ile Nvidia GeForce Now Türkiye sunucuları üzerinden yepyeni bir deneyim sunmaya başlıyor.

Advertisement

Dünyanın en popüler bulut oyun hizmetlerinden Nvidia GeForce Now, Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Kullanıcılar artık büyük masraflar yapmadan en yeni oyunları bulut üzerinden oynayabilecek. Aktarıldığı kadarıyla ‘Cyberpunk 2077’, ‘The Witcher’ serisi, ‘Fortnite’, ‘League of Legends’, ‘Apex Legends’ gibi 650’den fazla oyunu kataloğunda bulunduran GeForce Now, yeni çıkan popüler oyunlarla kataloğunu sürekli güncelliyor. GeForce Now aboneleri kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Murat Erkan: Oyun sektörünün geleceği bulutta

Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik. Dünya çapında yapılan araştırmalar da bulut tabanlı oyun platformlarına ilgilinin giderek artığını gösteriyor. Biz de sektörün bir numarası NVDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.”

Nvidia GeForce Now için Türkiye sunucu atağı gerçekten çok önemli

Aylık ve dönemsel abonelik modeliyle çalışacak olan GeForce Now GAMEPLUS’ta; Steam, Epic Store, Uplay, Riot ve daha birçok güçlü platformun desteği bulunuyor. ‘Fortnite’, ‘Apex Legends’, ‘League of Legends’, ‘Minecraft’ ve ‘Counter Strike’ gibi oyunlara ücretsiz olarak erişilebilen GAMEPLUS’ta 7/24 kesintisiz yazılı destek hizmeti de veriliyor.

İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet verecek olan Nvidia GeForce Now powered by GAMEPLUS’ı ilk kullananlardan olmak isteyen oyunseverlerin www.gameplus.com.tr üzerinden ön kayıt oluşturması gerekiyor. Bu süreç hakkında yapılan açıklama şöyle:

“Ön Kayıt süreci, sınırlı kapasite ile açılacak olan GeForce NOW Türkiye sunucularını GAME+ ile deneyimleyebilmen için dahil olman gereken bir süreç. Ön Kayıt süreci boyunca kaydını tamamlayan kullanıcılarımız, kayıt sırası esas olmak kaydıyla, sunucular aktif olup satışa başlandığında sınırlı kapasiteye erişim hakkını ilk elde eden kullanıcılarımız olacak. Unutma ne kadar erken kaydolursan o kadar erken erişim şansını yakalayabilirsin!”

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın