reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now

Nvidia GeForce Now Türkiye için paketler netlik kazandı

Turkcell oyun platformu GAMEPLUS iş birliği ile Nvidia GeForce Now Türkiye’ye geliyor. Resmi paketler sonunda netlik kazandı.

Nvidia GeForce Now, biliyorsunuz Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Bu sayede kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek. İşte bu 15 Mart tarihinde herkese açılacak servis için resmi site güncellenmiş durumda. Buna göre Türkiye’de ilk aşamada iki farklı paket sunulacak. Bir paket “Basic” olarak geçiyor ve kişilere 1 saatlik oturum süreci veriyor. Burada aynı zamanda “sınırlı kapasite” sunuluyor. Firma bunun için şunu diyor: “Yoğun saatlerde bu pakete sahip kullanıcılar sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebilir.” Sunulan diğer paket ise “Premium” olarak geçiyor. Bu pakette “uzatılmış oturum süresi” ve “RTX açık” oyun keyfi elde edilebiliyor. Bu iki paketin henüz fiyatı açıklanmıyor.

Ancak daha önce sızanlara göre Premium paket haftalık 10 TL seviyesinde olacak. Basic paket içinse ücret alınmayacak gibi görünüyor. Ancak bunların henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Servis hakkında hatırlarsınız geçtiğimiz hafta önemli bilgiler paylaşmıştık. Bu bilgilerde önemli sorular cevap bulmuştu. Örneğin GeForce NOW üyeliği GAMEPLUS’ta da geçerli olmayacak. Firma konu hakkında şunu söylüyor:

“Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.” 

Nvidia GeForce Now için bir diğer merak edilen konu internet hızı

Hizmetten tam olarak yararlanmak için ne kadarlık bir internet hızı gerekecek? Bu konuda verilen bilgi ise 60 fps’de 720p için 15 Mbps ve 60 fps’de 1080p için 25 Mbps seviyesinde oluyor. Şimdilik test için açılan sunucu üzerinden yapılan testler gecikmenin 10 ms ila 20 ms arasında olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar şimdilik güzel ancak yoğun kullanımda durum nasıl olacak kimse bilmiyor. Süreçte Turkcell Superonline kullanıcılarına bir öncelik tanınması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servisin kullanılabileceği cihazlar için yapılan açıklama ise şöyle: “Windows işletim sistemine sahip cihazlardan, MacOS işletim sistemine sahip cihazlardan, Android işletim sistemine sahip cihazlardan, Chromium tabanlı web browserlar (Chromebook cihazları için tavsiye edilir.) ve iOS işletim sistemli cihazlar için Safari web browser üzerinden erişilebilir olacak.”

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın