reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell oyun platformu GAMEPLUS iş birliği ile Nvidia GeForce Now

Nvidia, tepkiler sonrasında GeForce NOW için geri adım attı

GAME+ iş birliği ile Nvidia GeForce NOW Türkiye’ye geldi. Ancak bunun sonrasında yurt dışı erişimi kapatılacaktı. İşte bundan geriye dönüldü.

Nvidia GeForce NOW, biliyorsunuz Turkcell GAME+ iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Bu sayede kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın “sahibi oldukları / satın aldıkları (Steam, Epic Games, Uplay dahil)” tüm oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek. 15 Mart tarihinde kullanıma açılacak GeForce NOW powered by GAME+ servisiyle beraber yurt dışından daha önce Nvidia GeForce NOW alanların da Türkiye’ye yani GAME+’a geçirileceği duyurulmuştu. Bu konuda kişilere bildirim gönderen firma, 3 Mayıs tarihinden sonra uzun vadeli satın alanları dahi GAME+’a aktaracaklarını belirtmişti. Ancak elbette bu çok büyük tepki çekti çünkü süreçte hem verilmiş bazı hediyeler ortadan kalkıyor hem de izinsiz olarak bir GAME+’a taşınma bulunuyordu.

İşte bu konuda gelen büyük tepkiler sonuç verdi ve Nvidia geri adım attı. Firma gönderdiği en son e-posta ile Türkiye’deki oyuncuların Avrupa sunucularına bağlanarak oyun oynamaya devam edebileceğini (Yani artık Türkiye’de GAME+ zorunlu değil), Founder hesaba sahip olan kişilerin hesaplarının Türkiye’ye taşınmayacağını ve Founder hesabı olanların GAME+’a geçmek halinde servisten ayda aylık 50 TL‘ye yararlanabileceklerini duyurdu.

GeForce NOW powered by GAME+ için fiyatlar ne durumda?

GeForce NOW powered by GAME+ servisinde ilk aşamada Basic, Lansman Özel 3 Aylık Avantajlı Paket ve Premium olmak üzere 3 farklı paket bulunuyor. Basic Paket kişilere ücretsiz 1 saatle sınırlı oturum süresi veriyor, oyunları RTX seçeneği kapalı sunuyor ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek açıklaması yapılıyor.

Premium Paket fiyatı ise aylık 74,9 TL olarak açıklanmış durumda. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lansman Özel Premium Paket, yapılan açıklamaya göre aylık 49,9 TL fiyatlandırma üzerinden 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik sunacak şekilde toplam 149,7 TL fiyata sahip olacak. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Bu paket bittiği zaman yenilenemeyecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın