reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now

GeForce NOW powered by GAME+ Türkiye ücretleri belli oldu

Turkcell oyun platformu GAMEPLUS iş birliği ile Nvidia GeForce Now Türkiye’ye geldi. Sonunda resmi fiyatlar da açıklandı.

Nvidia GeForce Now, biliyorsunuz Turkcell GAMEPLUS iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet verecek. Bu sayede kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın “sahibi oldukları / satın aldıkları (Steam, Epic Games, Uplay dahil)” tüm oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek. İşte bu 15 Mart tarihinde kullanıma açılacak GeForce NOW powered by GAME+ servisinde ilk aşamada Basic, Lansman Özel 3 Aylık Avantajlı Paket ve Premium olmak üzere 3 farklı paket bulunuyor. Basic Paket kişilere ücretsiz 1 saatle sınırlı oturum süresi veriyor, oyunları RTX seçeneği kapalı sunuyor ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek açıklaması yapılıyor.

Premium Paket fiyatı ise aylık 74,9 TL olarak açıklanmış durumda. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

Lansman Özel Premium Paket, yapılan açıklamaya göre aylık 49,9 TL fiyatlandırma üzerinden 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik sunacak şekilde toplam 149,7 TL fiyata sahip olacak. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Bu paket bittiği zaman yenilenemeyecek.

Bu arada şunu da belirtmek gerekiyor. GeForce NOW powered by GAME+ ilk aşamada sınırlı sayıda kullanıcı kabul edeceği için GAME+ web sitesinde ön kaydını yaptıran kullanıcılar, kaydolma tarihi baz alınarak sırayla davet edilecek. İlk başta belirli sayıda kullanıcı için paket satın alma açık olacak, “paket satın alabilir” statüsünde olan kullanıcılar e-posta ve SMS ile bilgilendirilecek.

GeForce NOW powered by GAME+ için bilinmesi gereken önemli bilgiler

Servis hakkında hatırlarsınız geçtiğimiz hafta sizlerle önemli bilgiler paylaşmıştık. Bu bilgilerde önemli sorular cevap bulmuştu. Örneğin GeForce NOW üyeliği GAMEPLUS’ta da geçerli olmayacak. Firma konu hakkında şunu söylüyor:

“Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.” 

Hizmetten tam olarak yararlanmak için ne kadarlık bir internet hızı gerekecek? Bu konuda verilen bilgi ise 60 fps’de 720p için 15 Mbps ve 60 fps’de 1080p için 25 Mbps seviyesinde oluyor. Şimdilik test için açılan sunucu üzerinden yapılan testler gecikmenin 10 ms ila 20 ms arasında olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar şimdilik güzel ancak yoğun kullanımda durum nasıl olacak kimse bilmiyor. Süreçte Turkcell Superonline kullanıcılarına bir öncelik tanınması bekleniyor.

Servisin kullanılabileceği cihazlar için yapılan açıklama ise şöyle: “Windows işletim sistemine sahip cihazlardan, MacOS işletim sistemine sahip cihazlardan, Android işletim sistemine sahip cihazlardan, Chromium tabanlı web browserlar (Chromebook cihazları için tavsiye edilir.) ve iOS işletim sistemli cihazlar için Safari web browser üzerinden erişilebilir olacak.”

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın