reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Twitter bu sefer tweet geri çevirme özelliğiyle gündemde

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, son dönemde önemli yenilikler ile gündeme geliyor. İşte bunlardan son ortaya çıkan;

Advertisement

Twitter, yıllardır çok ama çok talep edilmesine rağmen atılmış bir tweet üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermiyor. Kişiler en ufak hataları için bile tweet’i silip yeniden atmak zorunda kalıyor. Burada kişiler en azından yeni atılan tweet’lere 10 ya da 20 saniyelik bir düzeltme imkanı verilmesini istiyor. Ancak firma çok garip şekilde inatla bunu getirmiyor. Şimdi ise Twitter’ın test ettiği bununla bir bakıma bağlantılı bir özellik ortaya çıktı. Twitter’ın aktif olarak denediği özellik, kişilerin attıkları bir tweet’i paylaştıktan hemen sonra geriye almasına imkan tanıyor. Bu “göndermeyi geri al” özelliği sayesinde yazılan içerik kaybolmuyor, üzerindeki son dakika değişiklikler yapılarak yeniden paylaşılabiliyor. Ancak kişiler gerçekten bunu istemiyor. Herkes tam değişiklik istiyor fakat o da yakında gelecekmiş gibi durmuyor.

Twitter kısa süre önce de alışveriş konusunda bir adım atmıştı

Twitter, bünyesindeki deneyimi Facebook tarafı gibi yapmak adına çalışmalara devam ediyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla firma yeni bir alışveriş altyapısını da test ediyor. Bu Mat Navarra tarafından bulunan yeni altyapıda platform içerisinde paylaşılan bir ürün bağlantısında artık daha fazla bilgi gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma artık ürünlerin satış fiyatını da bağlantıdan çekerek bünyesinde gösteriyor ve kişilerin karşısına büyük bir “shop” butonu çıkarıyor. Bu yeni altyapı ile alışveriş konusunda daha etkili bir deneyim sunacak olan firma, şimdilik bu konuda testlere devam ediyor. Yani ileride süreç hakkında farklı değişikliklerin olabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem