reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter’dan teste çıkan çok faydalı yeni özellik

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, birçok kullanıcı tarafından oldukça beğeni toplayan yeni bir özellikle gündemde.

Twitter, belirli bir kitle üzerinde “Conversation Participants” olarak geçen bir özelliğin testine başladı. Bu özellik sayesinde kişiler, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin cevap vermesini seçebiliyor. Bu sayede platform üzerinde herkese açık özel mesajlaşma benzeri bir iletişim kurulabiliyor. Bu önemli çünkü bazen tweet altı paylaşımlar başkalarının katılımıyla çok karışabiliyor. Troller devreye girebiliyor. Herkesi ilgilendiren, herkesin fayda sağlayabileceği bazı önemli konuları özelden konuşmak yerine bu şekilde konuşmak çok mantıklı görünüyor. Bu arada kişiler isterse attıkları tweet’ler altına sadece kendilerinin takip ettiği kişilerin cevap yazabilmesini sağlayabiliyor. Firmadan halen tweet düzenleme özelliği ise gelmiş değil..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter en son Hikayeler altyapısı ile ses getirmişti

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti. Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, yakında Twitter’da da olacak. Firmanın Brezilya merkezli olarak test ettiği yeni özelliği Fleets, kullanıcıların 24 saat sonrası kendisini silen paylaşımlar oluşturmasına imkan tanıyor. Yazı, fotoğraf ya da GIF temelli çalışan ve içerikleri ana sayfanını en üstüne yerleştiren Twitter Fleets, aktarıldığı kadarıyla hem Android hem de iOS tarafında aktif olarak test ediliyor. Kişilerin hesaplarında kalıcı olarak kalmasını istemediği görüşleri için hazırlandı denilen Twitter’ın Hikayeleri Fleets, ilerleyen dönemde herkese açılacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik