reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter içinde sürpriz “sesli tweet” dönemi başladı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, ilginç bir özelliği kullanıma sundu. Platformda sesli tweet dönemi başladı. İşte detaylar;

Twitter, bugün iOS tarafında şaşırtıcı şekilde sesli tweet özelliğini kullanıma sundu. Yakında Android tarafı için de gelecek denilen özellik, aslında direkt olarak kendisini anlatıyor. Bu özellik sayesinde kişiler yazdıkları mesajlara bir de ses kaydı ekleyerek paylaşım yapabiliyor. Karakter limitiyle yazı üstüne kurulan bir platformda sesli tweet olayı oldukça garip karşılanırken, özelliğin şimdilik sadece belirli pazarlarda açık olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Burada kişilere 140 saniyelik bir ses kayıt limiti koyan platform, yeni özelliği yayımladığı aşağıdaki aşağıdaki video ile aktarıyor. Sesli tweet özelliğinin bir süre popüler olacağı ancak daha sonra sonra pek de kullanılmayacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Twitter için kısa süre önce de önemli yenilikler yapılmıştı

Twitter, en son belirli bir kitle üzerinde test etmeye başladığı bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellik sayesinde kişiler, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin cevap vermesini seçebiliyordu. Daha sonra ise yazılan tweet’leri “taslak olarak kaydetme” desteği kullanıma sunuldu. Burada birden fazla taslak kaydedilmesine imkan tanıyan platform, bu taslakların daha sonra direkt yayımlanmasına ya da ileri bir tarih ya da saatte otomatik olarak yayınlanması için zamanlamasına imkan tanıyor. Bunlar da gerçekten çok faydalı duruyor. Kişiler bazen kafalarını tam toplayamadıkları için yazmaya başladıkları bir tweet’e göndermekten vazgeçebiliyor. Bu durumlarda artık tweet’e başka yere kaydetme gereği ortadan kalkıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik