reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’da yaşanan büyük hack dalgası!

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, sürpriz bir son dakika haberiyle gündemde yer alıyor.  Platformda büyük bir hack dalgası yaşanıyor.

Kısa süre önce Twitter platformunun önemli isimleri arasında yer alan Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, Barrack Obama, Kanye West ile Joe Biden‘ın hesapları hacklendi ve bu hesaplar üzerinden kripto para birimi olan bitcoin dolandırıcılığı yapılmaya başlandı. İlginç olarak Apple ve Uber gibi iki devin resmi Twitter hesabı da hack saldırısının kurbanları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak bazı kripto para borsalarının ve diğer büyük hesapların da hack’lendiği aktarılıyor. Hack’lenen hesaplar üzerinden kişilerin bitcoin göndermesi isteniyor, bu paranın ikiye katlanacağı söyleniyor ve bu şekilde şimdiye kadar çok büyük para toplandığı tahmin ediliyor. Twitter’dan gelen ilk açıklama ise sorunun çözümü için çalışıldığı yönünde. Bu durumun arkasında şimdilik tam olarak ne yer aldığı ise henüz bilinmiyor. Önlem olarak şu an bazı bölgelerdeki onaylı hesapların tweet atmasına izin verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter tarihindeki en büyük sorunlardan birisiyle karşı karşıya kaldı

Güncelleme: Twitter son yaptığı açıklamada koordine bir sosyal mühendislik saldırısı üzerinden yerleşik sistemlere ve araçlarına erişim sağlayan bazı çalışanlarının hesaplarına girildiğini aktarıyor. Yani olası hacker ya da hacker’lar direkt olarak Twitter’in araçlarıyla saldırıyı gerçekleştirmiş durumda. Burada çok kısa sürede 100 bin dolarlık bir gelirin hacker’ların eline geçtiği de gelen bilgiler arasında. Ayrıca bazı kaynaklar bahsedilen Twitter çalışanlarının da bu iş için para almış olabileceği yönünde.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik