reklamı kapat

POPÜLER

Gmail Google

Ortak çalışmaya odaklanan yeni Gmail tasarımı ortaya çıktı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail için yeni tasarım henüz çıkmadan kendisini gösterdi. Yeni arayüz ortak çalışmaya odaklanıyor.

Hem mobil hem de web sürümü için sızan yeni Gmail tasarımı, yukarıda da dediğimiz gibi spesifik olarak ortak çalışma yapılmasına odaklanıyor gibi görünüyor. Görsel olarak aşırı büyük değişikliklerin gelmeyeceği yeni arayüzde, uygulamadan çıkmadan Google Docs veya Google Meet gibi servisler aktif olarak kullanabiliyor. Bunun için alt kısımlara yeni menü seçenekleri eklediği görülen Google, Gmail’in sadece mail odaklı yapısını ciddi şekilde değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni sürümde ayrıca arkadaşlar / iş arkadaşları ile gerçek zamanlı ortak çalışma konusunda da yeni bir dönem başlayacak gibi duruyor. Bunlar da son kullanıcı için elbette çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Gmail için diğer sürümleri de geliştiriyor

Gmail Web sürümü mobil uygulamalara rağmen halen oldukça yüksek oranda kullanılıyor. Bu yüzden de Google bu taraf üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firmanın web sürümü için son yeniliği ise gelişmiş bir hızlı ayarlar menüsü oluyor. Hali hazırda çok kısıtlı olan ayarlar menüsünü yeni dönemde sayfanın üst sağ köşesine yerleştirilecek hızlı ayarlar ile değiştirecek firma, burada kişilerin karşısına birçok gelen kutusu düzenleme seçeneği çıkaracağını gösteriyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere görsel olarak güzel hazırlanan yeni menü, tasarımsal değişiklilere de imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu