reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

Gmail kullanıcılarının çok istediği özellik sonunda kullanıma çıktı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta istemcisi / uygulaması Gmail, Android ve iOS tarafında çok beklenen bir özelliğe / değişikliğe kavuştu.

Gmail, geçtiğimiz hafta Android tarafında siyahlara bürünmeye başlamıştı. Bazı kullanıcılar için siyah / koyu arayüz seçeneği aktif edilmeye başlanan uygulama, sonunda hem iOS hem de Android tarafında koyu arayüz sunmaya başladı. Artık firmanın tüm Gmail kullanıcıları için geniş çaplı olarak göndermeye başladığı özellik, kullanıcıları fazlasıyla mutlu ediyor. Yavaş yavaş herkes için aktif edildiği aktarılan (Henüz bize gelmiş değil) koyu arayüz modu, normal olarak arayüzü siyah hale çevirerek çok daha kullanışlı hale getiriyor. Özellikle düşük ışıktaki kullanımı inanılmaz rahatlatan mod, aynı zamanda OLED ekranlı modellerde pil ömrüne de olumlu katkı yapıyor. Biliyorsunuz OLED paneller siyah üretmek için enerji harcamıyor. Bu koyu mod genel ayarlar içerisinden -eğer geldiyse- kolaylıkla açılabiliyor. Modun sistemin genel moduna (Koyu ya da açık arayüz) uyum sağladığı da aktarılıyor. Burada sistemin arayüz tercihine göre otomatik bir geçiş oluyor.

Gmail

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail artık gözleri daha az yoracak bir uygulama

iOS 13 ve Android 10’un etkisiyle siyahlara bürünen uygulama, artık gözlerinize e-posta yazarken ya da e-postalarına bakarken beyaz ışık patlaması yapmıyor. Bu konuda daha önce de söylediğimiz üzere oldukça geç kalan Google, yine de artık şikayetleri ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir

Kutudan iOS 13 ile koyu modla çıkacak iPhone 11 Pro ailesi