reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

iPhone ve iPad için sevindiren Gmail dönüşümü tamamlandı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail için iOS tarafında uzun süredir beklenen dönüşüm artık tamamen tamamlandı.

Gmail için “koyu arayüz modu / dark mode / koyu tema” geçtiğimiz haftalarda iOS tarafında geniş çaplı olarak dağıtıma çıkmaya başladı. Sunucu üzerinden Türkiye’de de gönderilmeye başlanan koyu arayüz, artık eksiksiz olarak tüm ülkelerdeki cihazlara gönderildi. Firma iPhone ve iPad için atılan son güncellemeye konu hakkında şunu ekledi: “Profesyoneller için ipucu (Henüz fark etmediyseniz): iOS 13’e geçtikten sonra artık koyu ve açık team arasında geçiş yapabilirsiniz. Dilerseniz sistem tarafından ayarlanan varsayılan temayı da kullanabilirsiniz.” Biliyorsunuz aylar boyunca açılış ekranında görünen ancak genel olarak normalde kullanılmayan koyu tema, artık geniş çaplı kullanımda ve eğer iOS 13’ün koyu modu açık ise uygulama içinde otomatik olarak açılıyor. Eğer değilse kişiler Gmail’in “Ayarlar” ve “Tema” menüsü üzerinden göz yormayan yeni arayüzü aktif edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Gmail için diğer sürümleri de geliştiriyor

Gmail Web sürümü mobil uygulamalara rağmen halen oldukça yüksek oranda kullanılıyor. Bu yüzden de Google bu taraf üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firmanın web sürümü için son yeniliği ise gelişmiş bir hızlı ayarlar menüsü oluyor. Hali hazırda çok kısıtlı olan ayarlar menüsünü yeni dönemde sayfanın üst sağ köşesine yerleştirilecek hızlı ayarlar ile değiştirecek firma, burada kişilerin karşısına birçok gelen kutusu düzenleme seçeneği çıkaracağını gösteriyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere görsel olarak güzel hazırlanan yeni menü, tasarımsal değişiklilere de imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu