reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

Gmail için yolda olduğu duyurulan sevindiren yenilik

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail, sürekli gelişiyor. Bu sefer popüler servisin Web sürüme sevindiren bir yenilik geliyor.

Gmail Web sürümü mobil uygulamalara rağmen halen oldukça yüksek oranda kullanılıyor. Bu yüzden de Google bu taraf üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firmanın web sürümü için son yeniliği ise gelişmiş bir hızlı ayarlar menüsü oluyor. Hali hazırda çok kısıtlı olan ayarlar menüsünü yeni dönemde sayfanın üst sağ köşesine yerleştirilecek hızlı ayarlar ile değiştirecek firma, burada kişilerin karşısına birçok gelen kutusu düzenleme seçeneği çıkaracağını gösteriyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere görsel olarak güzel hazırlanan yeni menü, tasarımsal değişiklilere de imkan tanıyor. Dağıtıma çıkan yeni seçeneğin herkese gelmesi ise biraz zaman alacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail en son iOS sürümüne gelen yenilikle gündem olmuştu

Gmail için “koyu arayüz modu / dark mode / koyu tema” geçtiğimiz hafta en sonunda iOS tarafında geniş çaplı olarak dağıtıma çıkmaya başlamıştı. Sunucu üzerinden Türkiye’de de gönderilmeye başlanan koyu arayüz, sonunda gelmesiyle oldukça sevindiriyor. Uzun süre açılış ekranında görünen ancak genel olarak normalde kullanılmayan koyu tema, eğer iOS 13’ün koyu modu açık ise uygulama içinde otomatik olarak açılıyor. Eğer değilse kişiler aşağıda görebileceğiniz Gmail’in “Ayarlar” menüsü üzerinden göz yormayan yeni arayüzü aktif edebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu

İLGİLİ HABERLER