reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

Gmail’in en çok istenen özelliğinden hem iyi hem kötü haber

Dünyanın en popüler e-posta istemcisi / uygulaması Gmail, en çok beklenen özelliği için hem sevindiren hem de üzen bir haberle gündemde.

Gmail için en çok beklenen özellik elbette koyu arayüz modu. Firmanın iOS ve Android platformlarında bazı kullanıcılara test amaçlı göndermeye başladığı mod, iOS tarafında halen sadece çok kısıtlı bir kitlede yer alıyor. Söylendiği kadarıyla Android tarafında Gmail’in siyah arayüzü dağıtıma çıkmış durumda. Ancak bunu kullanmak için güncel sürüm olan Android 10 işletim sistemi gerekiyor. Anlam verilemeyen bir şekilde koyu arayüz seçeneği Android Pie işletim sistemli cihazlarda kullanılamıyor. Bu da gerçekten çok üzücü görünüyor. Biliyorsunuz şu an Android 10’a geçen ya da Android 10 ile gelen çok ama çok az sayıda telefon bulunuyor. Koyu arayüz modu normal olarak arayüzü siyah hale çevirerek çok daha kullanışlı hale getiriyor. Özellikle düşük ışıktaki kullanımı inanılmaz rahatlatan mod, aynı zamanda OLED ekranlı modellerde pil ömrüne de olumlu katkı yapıyor. OLED paneller siyah üretmek için enerji harcamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail için koyu arayüz modu çok geç kaldı

Altyapıyı kurmasına rağmen bu basit seçeneği herkese açma konusunda gerçekten geç kalan Google, umuyoruz yakın zamanda iOS ve Android tarafı için beklenen geniş çaplı dağıtıma başlayacaktır. iOS 13 ve Android 10 sonrasında hız kazanan koyu arayüz furyası, şu an en çok talep edilen uygulama özelliği olarak karşımızda bulunuyor. Bu modlar LCD ekranlı cihazlarda pil avantajı getirmiyor. Ancak yine de göz sağlığı için koyu arayüzün sunulması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Kutudan iOS 13 ile koyu modla çıkacak iPhone 11 Pro ailesi