reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den telefon tarafında büyük 2019 başarısı!

Amerika ile olan büyük sorunlar, Huawei için olumsuz sonuçlar doğuruyor ancak firma yine de inanılmaz rakamlar ve başarılar açıklamaya devam ediyor.

Amerika ile Çin arasındaki ticari savaştan en çok etkilenen isim Huawei konumunda bulunuyor. ABD’nin ambargosu altında bulunan ve bu yüzden Mate 30 ailesine Android lisansı alamayan Huawei, halen mevcut modelleriyle çok iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Kısa süre önce bir paylaşım yapan firma, 2019 Ekim ayı itibariyle 200 milyon akıllı telefon sevkiyat rakamını geride bıraktıklarını da açıklıyor. 200 milyon sevkiyata 2018’den tam 64 gün önce ulaşarak ciddi şekilde şaşırtan firma, bu gerçekten büyük başarı için herkese teşekkür ediyor. Sevkiyat rakamları direkt olarak satışı yansıtmıyor ancak firmanın modellerine yüksek talebin sürdüğünü açık şekilde gözler önüne seriyor. ABD ambargosundan devasa Çin pazarında etkilenmediği (Özellikle Android konusunda) için telefon tarafından büyük paralar kazanmayı sürdüren Huawei, kendisine has takipçi kitlesini de sürekli olarak artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ile ABD arasındaki sorunlar hemen çözülmeyecek

En azından Donald Trump başta olduğu süre boyunca ambargo konusunda geri adım atılması beklenmiyor. Bu açıdan firmayı oldukça zorlu bir 2020 yılı bekliyor. Çok güzel olmasına rağmen Mate 30 modellerini Türkiye’ye getiremeyen Huawei’nin, Android’e rakip HarmonyOS işletim sisteminin oturması için de en az 3 yıl gerekiyor. Android’i kullanmaya devam etmek isteyen şirketin, şu an Android lisansına inanılmaz oranda ihtiyacı bulunuyor. Biliyorsunuz Android lisansı olmadığı zaman telefonlar Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve uygulamaları olmadan geliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un uzay sınıra telefon göndereceği projesi