reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ren Zhengfei

Huawei kurucusu açıkladı; işte firmanın devasa 2019 hedefi!

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, firmanın 2019 için hedeflediği akıllı telefon sevkiyat rakamını verdiği bir röportaj üzerinden açıkladı.

Huawei, Amerika ile olan yaşadığı sorunlar nedeniyle son 2-3 aydır hiç iyi zamanlar geçirmiyor. Bu sorunlar nedeniyle 2019 hedeflerini daha önce ciddi şekilde aşağıya çeken firma, şimdi ise çok iddialı görünüyor ve 2018’in gerisinden kesinlikle kalacak gibi durmuyor. YahooFinance’a konuşan Huawei kurucusu Ren Zhengfei, Huawei’nin 2019’da tam 270 milyon akıllı telefon sevkiyat rakamına ulaşacağını belirtiliyor. Bu gerçekten büyük rakamı yakalayacaklarına inandıklarını söyleyen Zhengfei, çok iddialı bir açıklama yapıyor. 2018’i 200 milyondan biraz fazla sevkiyat ile kapatan firma, bu yıl çıtayı oldukça yükseltiyor. Geçen yılı 293 milyon akıllı telefon sevkiyatı ile kapatan Samsung’u bu yıl yakalama ihtimali bulunmayan Huawei, biliyorsunuz “dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi” olmak istiyor. Bunun ABD ile olan sorunlar çözülürse 2021’de mümkün olabileceği belirtiliyor. Ancak elbette Samsung da boş durmuyor. Firmanın Galaxy A ve Galaxy M serisiyle inanılmaz sayıda model karşımıza çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, Android ve HongMeng OS hakkında da konuşmuştu

Aynı röportaj kapsamında Zhengfei HongMeng OS işletim sisteminin akıllı telefonlar için geliştirilmediğini de açıklamıştı. Android’den tamamen kullanılmaz hale gelene kadar vazgeçmeyeceklerini belirten kurucu, Google ile Huawei‘nin şu an sorunları çözmek adına ciddi şekilde çalıştığını belirtti. Bu çalışmaların sonuç vereceğine inandığını da söyleyen Zhengfei, HongMeng OS’un IoT yani nesnelerin interneti cihazları için hazırlandığını da söyledi.

İlginizi Çekebilir

Drone’lar için gerçek alev silahı