reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla’dan 12 kişilik bir elektrikli araç mı geliyor?

Elektrikli otomobil pazarının önemli ismi Tesla, dikkat çeken bir haberle gündeme geldi. Firmadan ilerleyen yıllarda büyük bir araç gelebilir.

Tesla’nın şu an satışını yaptığı en büyük araç Model X SUV modeli. Ancak firma çıtayı daha da yukarıya çıkarmak istiyor. Eğer gelen bilgiler doğruysa firma 12 kişilik ya da daha büyük yolcu kapasitesine sahip bir araç üzerinde de çalışıyor. Bu aracın Elon Musk’ın tüneller üzerinden ulaşım hedefleyen yan şirketi Boring Company‘nin ihtiyaçları doğrultusunda gündemde olduğu aktarılıyor. Bu 12 kişilik aracın nasıl olacağı / görüneceği ise henüz net değil. Ancak ufak bir minibüs hazırlıyor gibi duran firma, bu tamamen elektrikli aracı normal halkın satışına dahi sunmayabilir deniyor. Bu aracın görücüye çıkması içinse daha 2 yıllık bir süreçten bahsediliyor. Boring Company‘nin büyük araç ihtiyacı ise elektrikli kamyon Semi karşılayacak deniyor. Tesla Semi de halen yollara çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla araçlara kısa süre önce sürpriz bir indirim geldi

Tesla, öne çıkmasını sağlayan Model S ve Model X için 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirdi. Birçok farklı donanım seçeneği için yapılan bu indirim, elbette güzel görünüyor. ABD ve Çin merkezli olarak yapılan indirimin, yakında diğer pazarlara da geleceği düşünülüyor. Yapılan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için başlangıç fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olarak görünüyor. Firmanın en uygun fiyatlı aracı, son dönemde en çok sattığı elektriklisi Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almış durumda. Araç bu indirim ile ABD’de şu an 37.900 dolardan başlıyor. Firmanın satışa sunduğu son elektriklisi Model Y içinse bir indirim yapılmıyor.

İlgili Video