reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter devlet bağlantılı kişi ve kuruluşları göstermeye başladı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, önemli bir adım daha attı. Şirket devlet bağlantılı kişi ve medya kuruluşlarını etiketleyerek göstermeye başladı.

Twitter, bir örneğini aşağıda da görebileceğiniz üzere devlet bağlantılı kişi ve medya kuruluşlarını etiketleyerek gösterme dönemini başlattı. Bu adım ile kişilerin takip ettikleri hesap hakkında daha iyi bilgi sahibi olmasını hedefleyen şirket, süreci Türkiye’de de aktif olarak başlatmış durumda. Yakında daha da geniş hale gelecek denilen bu altyapı, siyaset alanında çok büyük bir etkiye sahip Twitter’ın mantıklı ve geç kalmış adımları arasında yer alıyor. BirGün’de yer alan bilgiye göre devlet bağlantılı olduğu belirlenen kurumlarda çalışan editör ve diğer üst düzey gazetecilerin de hesaplarının etiketlenebileceği belirtiliyor. Devlet sözcüleri ve bakanlar gibi üst düzey devlet yetkililerinin de hesaplarında etiketler yer alacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter kısa süre önce iOS tarafında güzel bir özellik kullanıma sundu

Twitter, geçtiğimiz aylarda güzel bir özelliğin testine başlamıştı. Bu özellik sayesinde kişiler attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin ya da takip ettikleri kişilerin “cevap verebilmesini” seçebiliyor. Bu sayede platform üzerinde herkese açık özel mesajlaşma benzeri bir iletişim kurulabiliyor. Bu önemli çünkü bazen tweet altı paylaşımlar başkalarının katılımıyla çok karışabiliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi herkesi ilgilendiren, herkesin fayda sağlayabileceği bazı önemli konuları özelden konuşmak yerine bu şekilde konuşmak çok mantıklı görünüyor. İşte bu özellik iOS tarafında geniş çaplı olarak dağıtıma çıkarıldı.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik