reklamı kapat

POPÜLER

Twitter mesajlarına Instagram ve Facebook benzeri özellik sosyal medya

Twitter’dan işaretlenmiş içerikler için gelen beğenme uyarısı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, önemli bir adım daha attı. Şirket işaretlenmiş içerikler için beğenme uyarısı getirdi.

Twitter en son Fleets adını verdiği kendi hikayeler altyapısıyla gündeme gelmişti. Şimdi ise firma daha farklı ve önemli bir adımla karşımızda. Biliyorsunuz platform yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek adına son dönemde önemli adımlar atıyor. Firma özellikle büyük hesaplardan gelen bazı bilgileri “yanıltıcı bilgi / içerik” olarak işaretliyor ve kullanıcıları bunlara karşı dikkatli olmaları açısından uyarıyor. İşte bunlar arasına bir yenisi daha geldi. Twitter’da artık yanıltıcı olarak işaretlenen tweet’leri beğenmeye çalıştığınız zaman karşınıza bir uyarı gelecek. Bu sayede kişilere çok daha açık şekilde “beğendiğiniz tweet yanıltıcı / yanlış içeriğe sahip olabilir” uyarısı yapılacak. Bu özellik ilk olarak web ve iOS tarafında çıkacak, önümüzdeki haftalarda ise Android tarafında da gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter daha önce devlet bağlantılı hesapları göstermeye başlamıştı

Twitter, devlet bağlantılı kişi ve medya kuruluşlarını etiketleyerek gösterme dönemiyle ses getirmişti. Bu adım ile kişilerin takip ettikleri hesap hakkında daha iyi bilgi sahibi olmasını hedefleyen şirket, süreci Türkiye’de de aktif olarak başlatmıştı. Yakında daha da geniş hale gelecek denilen bu altyapı, siyaset alanında çok büyük bir etkiye sahip Twitter’ın mantıklı ve geç kalmış adımları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik