reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter çöktü mü? İşte firmadan gelen ilk açıklama (Güncellendi)

Sosyal medyanın karakter limitli popüler sevisi Twitter erişim sorunu ile gündemde. Dünya genelinde yaşanan sıkıntı büyüyor. İşte ilk açıklama;

En popüler sosyal medya kanalları arasında başı çeken Twitter, ciddi bir erişim sorunu yaşıyor. Platforma şu an dünya genelinde erişim sağlanamıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan firma, sorunun farkında olduklarını ve çözüm için çalıştıklarını belirtiyor. Kişilerin canını sıkan bu sorunun arkasında ne olduğu şu an elbette tahmin bile edilemiyor. Ancak problemin global olarak yaşanıyor olması, ana sunucularda bir sıkıntı olabileceğini gösteriyor deniyor. Problemin Twitter tarafından kısa süre önce içerisinde çözüleceği tahmin ediliyor ancak herhangi bir zaman elbette verilemiyor. Sorun 22:30 itibariyle yaklaşık olarak 30 dakikadır devam ediyor. Twitter’ı açanlar “Teknik bir sorun var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz.” uyarısı ile karşılaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter öncesinde geçen gün Facebook, WhatsApp ve Instagram çökmüştü

En çok kullanılan sosyal medya kanalları Facebook, Instagram ile WhatsApp için erişim bir kez daha toplu olarak kesilmişti. Geçen hafta tüm dünya genelinde yaşanan ve Türkiye’deki kullanıcıları da ciddi şekilde etkileyen problem, ancak uzun bir süre sonra çözülebilmişti. Uygulamaların yeni içerikleri göstermesine ve yeni içerik yüklenmesine engel olan süreç, biliyorsunuz 2019 içerisinde daha önce de sık sık meydana gelmişti. Son probleme neyin neden olduğu hakkında Facebook’tan bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme: Sorun çözüldü, servis erişime açıldı. 1 saatlik erişimi durduran sorunun arkasında bir ayar değişikliğinin olduğu söylendi.

İlginizi Çekebilir

Programlanabilir drone