reklamı kapat

POPÜLER

Faceook Instagram WhatsApp

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü! [Güncellendi]

Facebook, Instagram ve WhatsApp‘a dünya genelinde erişim sağlanamıyor. Bu durum sonrasında kullanıcıları yine bir telaş sarmış durumda.

Facebook, Instagram ile WhatsApp, biliyorsunuz dünyanın en çok kullanılan sosyal medya kanalları konumunda. İşte bu üç ağa erişim bir kez daha toplu olarak kesilmiş durumda. Tüm dünya genelinde yaşanan ciddi problem, pazar tatilindeki kullanıcıları oldukça üzmüş gibi görünüyor. Henüz konu hakkında Facebook’tan gelen bir açıklama bulunmuyor. Hatırlarsınız benzer üçlü çökme sorunu geçtiğimiz ay içerisinde de yaşanmıştı. Daha sonra konu hakkında bilgi veren sosyal medya devi, yaşanan büyük kesinti sorununa sunucu ayarlarında yapılan bir değişikliğin neden olduğu söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, WhatsApp ve Instagram kısa süre içerisinde düzelecektir

Ancak şimdilik kimse bir zaman veremiyor. Bu kesinti yine diğer rakiplere yarayacak gibi görünüyor. Geçen sefer de olduğu gibi üç platformda da meydana gelen kesinti, kişilerin iletişim ve eğlence için başka platformlara gitmesine neden oluyor. Hatırlayanlar olacaktır geçen kesinti sırasında Telegram‘ın kullanıcısı sayısı 3 milyon civarında artmıştı. Ayrıca cinsel içerikli video sitelerinin de ciddi şekilde trafik artışı gördüğü yapılan açıklamalar arasında yer almıştı.

Güncelleme: 16:05 itibariyle her üç platforma yavaş da olsa erişim sağlanmaya başlandı. Şirketten halen sorunun neden olduğu hakkında bir açıklama yok.

İlginizi Çekebilir

Dikey katlanabilir OLED ekran