reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, WhatsApp, Instagram

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çökme nedeni açıklandı

Facebook, Instagram ve WhatsApp, geçtiğimiz gün ortak olarak büyük bir kesinti yaşadı. İşte bunun arkasındaki resmi neden sonunda açıklandı.

Facebook ve sahibi olduğu Instagram ile WhatsApp, biliyorsunuz geçtiğimiz gün meydana gelen global kesinti ile büyük olay yarattı. Sorun ilk ortaya çıktığında resmi Twitter hesabı üzerinden resmi bir açıklama yapan Facebook, yaşanan durumun iddia edildiği gibi bir DDoS atağı olmadığını belirtmişti. Üç platformun da aynı anda tüm dünya genelinde gitmesi garip görünürken, bu durumun arkasındaki resmi neden şimdi ortaya çıktı. Facebook’tan gelen bilgiye göre bu büyük soruna “sunucu ayarlarında yapılan bir değişiklik” neden olmuş. Sorunun şu an tamamen çözüldüğünü belirten sosyal medya devi, kişiler arasında büyük olay olan bu durum için herkesten özür diliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Whatsapp, Facebook ve Instagram çökünce bundan diğer platformlar yaralandı

Üç platforma da meydana gelen bu kesinti, kişilerin iletişim ve eğlence için başka platformlara gitmesine neden oldu. Kesinti sırasında kullanıcısı sayısının 3 milyon civarında artırdığını belirten Telegram, bu konuda en önemli örnek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca cinsel içerikli video sitelerinin de ciddi şekilde trafik artışı gördüğü yapılan açıklamalar arasında başı çekiyor. Bu platformların çökmesi kişileri gerçek hayata değil başka internet mecralarına yönlendirmiş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Uzaya gönderilen Samsung Galaxy S10 modelleri