reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Facebook

Instagram ve Facebook çökünce kullanıcılar Twitter’a koştu

Türkiye saati ile dün gece yarısı dünyanın dört bir tarafında çöken Instagram ve Facebook sonrası kullanıcıların imdadına Twitter yetişti.

Dün gece Instagram, Facebook, Messenger veya WhatsApp kullanmak isteyen kullanıcılardan bazıları hesaplarına erişemedi. Erişimin sağlanamamasının sebebi ise, şirketin yaşadığı bir ağ problemiydi. Bu sorun Facebook’un servislerine erişimde sıkıntı yaratmıştı. Kullanıcılar “Hesabınıza tarafımızdan kaynaklanan bir sorun sebebiyle şu an ulaşılamıyor. Sorunun kısa sürede çözülmesi bekleniyor. Birkaç dakika sonra tekrar deneyin” ve benzeri uyarılar gördü. Dünyanın neredeyse dört bir yanındaki kullanıcıları etkileyen bu sorun ise birkaç saat içinde çözüldü. Ancak servislerin kapanmasıyla beraber kullanıcılar panik halinde Twitter’a koştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tepkiler Twitter’a yansıdı

Twitter’da durumu bildiren onlarca hesabın yanı sıra, esas ilgiyi gören ise diğer popüler sosyal ağlar çökünce Twitter’a koşanlarla dalga geçen tweetler oldu. Sorunun kaynağını arayan kullanıcıların yanı sıra, Facebook ve Instagram çökünce sorunu Google’da aramak yerine Twitter’da bulmanın daha kolay olduğunu düşünenler de bulunuyordu.

Problemin belli başlı bir bölgeye özel olmadığını da hatırlatalım. Her ne kadar yaklaşık 90 dakika içinde çözülse de yarattığı panik dalgası Facebook servislerinin hayatımızı nasıl işgal ettiğini de ortaya seriyor. Bu küçük “kriz” sonrası atılmış bazı eğlenceli tepkileri haberin devamında görüntüleyebilirsiniz.