reklamı kapat

POPÜLER

iOS_13

iOS 13 hangi iPhone’lara destek vermeyecek?

Apple, bugün yaptığı açıklamada Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın tarihini duyurmuştu. Şirketin bu konferansta iOS 13 güncellemesini tanıtması bekleniyor.

Apple’ın iOS 13 ile birlikte eski iPhone modellerinde desteği çekeceği konuşuluyor. Yapılan iddialar gerçeğe dönüşürse iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 5c iOS 13 desteğine sahip olmayacak. iOS 13’ün daha fazla performansa ihtiyaç duyacağı için Apple’ın böyle bir karar alma ihtimali bulunuyor. Ancak yine de Apple’ın bir sürpriz gerçekleştirip bu modellere de güncellemeyi sunma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 iPhone kullanıcılarına ne gibi yenilikler sunacak?

Yeni gelen bilgilere göre güncelleme, karanlık moda destek verecek. Karanlık mod sayesinde iPhone’ların bambaşka bir arayüz deneyimi sunacağa benziyor. Geçtiğimiz yıl macOS Mojave işletim sistemine karanlık mod desteğini getiren Apple’ın bu özelliği yeni güncelleme için de getirmesi bekleniyor. iPad için yeni bir ana ekranın geleceği ve CarPlay’de yapılacak bazı iyileştirmelerin de olduğu ifade ediliyor. iOS 13’ün uygulamalar için yeni bir sekmeli arayüz ve daha iyi dosya yönetim işlevlerine de sahip olacağı dile getiriliyor. Yeni güncelleme ile birlikte video servisinin tanıtılma ihtimali de kuvvetle muhtemel.

Yeni güncelleme hakkındaki tüm detaylar 3 Haziran‘da gerçekleşecek etkinlikte ortaya çıkacak. Yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film