reklamı kapat

POPÜLER

iOS_13

iOS 13, iPad’e büyük yenilikler getiriyor

iPad Pro’nun hayatımıza girmesiyle tabletlerde kullanım alışkanlıkları değişti. Normalde günlük işlerimiz için kullandığımız tabletler iPad Pro’da çok daha profesyonel kullanıcıları hedef aldı. iOS 13 ile birlikte dikkat çekici yeniliklerin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Tablet sunduğu performansla profesyonel kullanıcılara hitap etse de iOS işletim sistemi ne yazik ki dizüstü bilgisayar deneyimini tabletlerde yaşatamadı. Bu durumun farkında olan Apple, her yeni güncellemesinde iPad Pro’yu dizüstü bilgisayar deneyimine daha da çok yaklaştırdı.

Gelen son haberlere göre Apple, iOS 13 ile birlikte bu deneyimi daha da yukarı taşıyacak. Dosya yönetimi gibi görevlerin daha da kolaylaşacağı belirtiliyor. İşletim sisteminde ayrıca masaüstü sınıfı bir tarayıcısının eklenme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 sunacağı yeniliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak

Güncelleme, karanlık moda destek verecek. Karanlık mod sayesinde iPhone’ların bambaşka bir arayüz deneyimi sunacağa benziyor. Geçtiğimiz yıl macOS Mojave işletim sistemine karanlık mod desteğini getiren Apple’ın bu özelliği yeni güncelleme için de getirmesi bekleniyor. iPad için yeni bir ana ekranın geleceği ve CarPlay’de yapılacak bazı iyileştirmelerin de olduğu ifade ediliyor. iOS 13’ün uygulamalar için yeni bir sekmeli arayüze de sahip olacağı dile getiriliyor.

iOS 13 hakkındaki tüm yenilikler haziran ayının başında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda açığa çıkacak.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film