reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13

Apple’ın büyük yenilikler müjdelenen iOS 13 sürümü hakkında son detaylar

Teknoloji devi Apple, mobil cihazlarının merkezini oluşturan iOS işletim sistemi için köklü değişiklikler planlıyor. Ancak bu yeniliklerin iOS 12 değil iOS 13 ile gelmesi bekleniyor. İşte bu konuda ortaya çıkan son detaylar.

Apple biliyorsunuz 2017’de artan eleştiriler ve çıkan güvenlik açıklarına bir nokta koymak istiyor. Bu yüzden de şirketin tüm köklü değişik ve yenilikleri 2019’a attığı söyleniyor. Yeni özellikler getirmek yerine 2018’de mevcut deneyimi ve performansı artırmaya odaklanacağı söylenen şirket, iOS 12 ile işleri yoluna sokmayı hedefliyor. Bloomberg’den Mark Gurman‘a göre “Yukon” kod adına sahip iOS 13 özellikle iPad tarafına yönelik büyük yenilikler getiriyor. iPhone’lar için de sağlam yenilikler taşıyacak sürüm, iPad tarafında ilk olarak “Files” uygulamasını yenileyecek deniyor. Aynı zamanda uygulamalara macOS gibi sekme desteği de gündemde bulunuyor. Aynı uygulama içerisinde iki farklı pencerenin yan yana konabileceği de söylenirken, Apple Pencil için de ciddi yenilikler yolda görünüyor. Aynı zamanda iPad ana ekranının yenileceği de belirtiliyor. Bu konuda bir detay bulunmuyor ancak iOS 13 özellikle iPad sahiplerini çok memnun edecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz özellikle “Pro” serisi artık birçok kişi için dizüstü bilgisayarın yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 12 ile ne gibi değişiklikler yapacak?

WWDC 2018’de tanıtılacak iOS 12, Gurman’ın elde ettiklerine göre FaceTime içerisinde Animoji desteği getiriyor. Bu sayede kişiler iPhone X cihazlarında Animoji ile sohbet edebilir hale geliyor. Ayrıca yeni sürümde dijital asistan Siri entegrasyonunun artırılacağı belirtiliyor. Daha fazla şey yapabilir hale gelecek asistana ek olarak “rahatsız etme modu” da güncellenecekler arasında bulunuyor. Apple’ın buraya daha fazla kişiselleştirme getireceği söyleniyor.

İlgili Video

İşte en yeni iPhone modelleri