reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ

LG’den G7 ThinQ’nun çentiği hakkında ilginç açıklama

LG‘nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G7 ThinQ, biliyorsunuz bünyesinde yazılımsal olarak kapatılabiliyor olmasına rağmen bir çentiğe sahip. İşte bu çentik için şirketten ilginç bir açıklama bulunuyor.

İlk olarak Essential Phone ile karşımıza çıkan ekran çentiği, biliyorsunuz iPhone X ile büyük bir patlama yaptı. Artık birçok firmanın “telefonum 2018 model” demek için “işlevsiz” olarak koyduğu çentik, LG G7 ThinQ içerisinde de yer alıyor. Ancak şirketin mobildeki şefi Hwang Jeong-hwan, ekran çentiğini Apple’dan önce düşündüklerini belirtiyor. iPhone X’dan tam altı ay sonra çıkan telefonun bu çentiğine firma, garip şekilde “ikinci ekran” adını veriyor. Yazılımsal olarak kapatılmadığı zaman çentiğin etrafı standart göstergeler sarıyor. Sanıyoruz firma ikinci ekran ile bunu kastediyor. Bu arada Hwang Jeong-hwan‘dan bir bilgi daha var. Yönetici Animoji benzeri bir özelliği yazılım güncellemesiyle ilerleyen dönemde gelebileceğini belirtiyor. Bu özellik için diğer V-Serisi model de gündemde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7 ThinQ’nun teknik özellikleri oldukça güçlü

Merak edilen telefon gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. ABD versiyonunda 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama ile gelen telefon, diğer bölgelerde bunu 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolamaya çıkartıyor. Dahili depolama microSD yuvasından 2 TB‘a kadar artırılabiliyor. Bünyesinde 3.000 mAh kapasitesinde çıkartılamayan bir pil bulunan model, kutundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. 6,1 inç 3120 x 1440 piksel IPS LCD ekranıyla öne çıkan telefon, bu ekranda tam 1.000 nit parlaklık sunuyor. Bu sayede dışarıda çok daha rahat kullanılabilen model, DCI-P3 renk uzayının da yüzde 100’ünü karşılayabiliyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu