reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12

Apple’dan hayranlık uyandıran iOS 12 açıklaması

Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 12 için resmi bir açıklama yaptı. Yeni işletim sistemi adaptasyon konusunda büyük bir başarı elde ediyor.

Resmi olarak 17 Eylül tarihinde indirmeye sunulan iOS 12, Apple tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla son dört yıl içerisinde çıkan iCihazların yüzde 53’ünde yüklü bulunuyor. Aktif tüm iOS cihazların ise yüzde 50’sine giriş yapmayı başaran işletim sistemi, büyük bir kitleye daha şimdiden hızlıca yayılmış durumda. Biliyorsunuz yeni sürüm kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Bunun arkasında ise özellikle stabilite / performans tarafında yapılan iyileştirmeler yer alıyor. 2013 yılında tanıtılan iPhone 5S modelini bile iOS 11’e oranla çok daha performanslı hale getiren iOS 12, köklü yenilikler taşımıyor. Bu sürümü stabil hale getirmek için büyük yenilikleri iOS 13’e atan firma, bunun karşılığını alıyor gibi görünüyor. Ayrıca bu kadar hızlı bir adaptasyon değeri elde edilmesinin arkasında otomatik güncelleme yapısı da yer alıyor. Apple’ın verilere göre aktif tüm iCihazların yüzde 39’unda halen iOS 11 yüklü bulunuyor. Yüzde 11’lik kısmı ise eski iOS sürümleri dolduruyor. Adaptasyon hızı konusunda iOS 12’nin iOS 11’i geçtiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple güncel sürüm iOS 12 ile elde ettiği başarı, Android dünyasında kesinlikle yer almıyor

Daha önce de paylaştığımız kadarıyla şu an aktif tüm Android cihazların yüzde 30.8’inde halen 7.0 Nougat yüklü bulunuyor. İkinci sırada yüzde 22.7 ile 6.0 Marshmallow bulunurken, 8.0 ve 8.1 Oreo‘nun ise sadece yüzde 14.6 seviyesinde kaldığı görünüyor. 5.0 ve 5.1 Lolipop bile halen yüzde 19.2 seviyesinde karşımıza çıkıyor. Listede henüz en güncel sürümü 9.0 Pie ise yer almıyor. Pazarda yeni sürümü destekleyen çok az telefon modeli yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Sürgülü kamera ile fark yaratan Honor Magic 2