reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13

Detaylar netleşti; karşınızda iOS 13 ile gelen önemli yenilikler

Teknoloji devi Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi iOS 13 hakkında çok önemli bilgiler ortaya çıktı. Büyük bir güncelleme yolda görünüyor.

Resmi olarak WWDC 2019 kapsamında lanse edilecek iOS 13, 9to5Mac’e gelen özel bilgiler ile detaylandı. Buna göre yeni işletim sistemi kesin olarak koyu arayüz modunu beraberinde getiriyor. OLED ekranlı telefonlar için harika duran bu mod, biliyorsunuz çok uzun zamandır talep ediliyor. Tüm sistemi kapsayacak koyu arayüz modu, hem pil ömrünü artırıyor hem de düşük ışıkta telefon kullanmayı kolaylaştırıyor. Buna ek olarak iOS 13 ile iPad tarafında uygulamalar için pencere desteği geliyor. Böylelikle kişiler bir uygulama içerisinde birden fazla ekran açarak daha verimli çalışabiliyor. Şu an cihazı sallama için çalışan “geri alma” özelliği için de bir “kaydırma hareketi” yolda bulunuyor. Bu gerçekten birçok kişi için harika duruyor. iPad tarafında Safari için “masaüstü siteyi iste” özelliğini otomatik hale getirecek iOS 13, daha gelişmiş bir Mail uygulaması getiriyor. Özellikle e-postaları kategorilendirme konusunda ciddi yenilikler geliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 13 ile ciddi yenilikle getiriyor

Uzun zamandır şikayet edilen ses açma / kapatma göstergesini sonunda yenilecek olan Apple, “Anımsatıcılar” uygulamasını da elden geçiriyor. Özellikle geliştiricilere birçok yeni özelleştirme seçeneği sunacak yeni sürüm, destekli cihazlara yeni nesil iPhone ailesi ile beraber sunulacak. Elbette ücretsiz olarak elde edilebilecek işletim sisteminin, iPhone 7 ve üstü iPhone modellerine gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın abonelik temelli oyun servisi Arcade